ՀՀ ԱԳՆ-ն խաբեց․ Հայաստանը ՄԱԿ-ում դեմ քվեարկեց Ուկրաինայի բանաձևին
Հայաստանը դեմ է քվեարկել ՄԱԿ-ում առաջարկված Ուկրաինայի տարածքային ամբողջականության մասին բանաձևին, որը չի ընդունում Ղրիմի հանրաքվեի արդյունքները։
Բանաձևին կողմ է քվեարկել 100 երկիր, դեմ՝ 11։ Բացի Հայաստանից, դեմ են եղել Ռուսաստանը, Բելառուսը, Բոլիվիան, Կուբան, Հյուսիսային Կորեան, Նիկարագուան, Սուդանը, Սիրիան, Վենեսուելան և Զիմբաբվեն։ 57 երկիր ձեռնպահ են քվեարկել։
Նշենք, որ մարտի 26-ին «Ազատություն» ռադիոկայանը տեղեկություն էր տարածել, թե ՀՀ արտգործնախարարության մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը ռադիոկայանի հետ զրույցում հայտնել էր, որ Հայաստանը ձեռնպահ կքվեարկի։ Հետագայում «Ազատությունը» լուրում փոփոխություն էր մտցրել՝ նշելով, որ տեղեկությունը ռադիոկայանին հայտնել են ՀՀ ԱԳՆ-ից։

МИД обманул: В ООН Армения проголосовала против резолюции по Украине
Армения проголосовала против резолюции о территориальной целостности Украины, которая не признает результатов референдума в Крыму.
За резолюцию проголосовали 100 стран, против – 11. В числе последних Армения, Россия, Белоруссия, Боливия, Куба, Северная Корея, Никарагуа, Судан, Сирия, Венесуэла и Зимбабве. 57 стран воздержались от голосования.
26 марта радио «Свобода» распространило сообщение о том, пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян в беседе с радиостанцией сообщил о намерении Армении воздержаться от голосования. Позже «Свобода» внесла поправку в информацию, отметив, что об этом сообщил МИД.