Ղարաբաղում 12 օրվա ընթացքում 4 զինվոր է մահացել
Մարտի 31-ին ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գծի հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի մարտական հենակետում մահացու վիրավորում է ստացել 27-ամյա ավագ լեյտենանտ Հարություն Սաֆարյանը։
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը նշում է, որ Սաֆարյանը զոհվել է մարտական առաջադրանք կատարելու ժամանակ ականի պայթյունի հետևանքով:
LՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, միջադեպի մանրամասները պարզելու համար տարվում է քննություն։
Նշենք, որ վերջին 12 օրվա ընթացքում սա Լեռնային Ղարաբաղում գրանցված զինծառայողի մահվան 4-րդ դեպքն է։ Մարտի 27-ին ԼՂՀ ՊՆ-ն հայտնել էր 19-ամյա զինծառայող Արայիկ Բաբայանի մահվան մասին, ով, ըստ պաշտոնական հաղորդագրության, զոհվել էր մարտական առաջադրանք կատարելիս։

Karabakh: 4 Soldiers Killed in 12 Days
Senior Lieutenant Harutyun Safaryan, 27, on March 31 was fatally wounded at a combat position stationed in the southern direction of the contact line between Karabakh and Azerbaijani troops.
According to the de facto Ministry of Defense in Nagorno-Karabakh, Safaryan died from a mine blast while on a combat mission. The ministry's press service reports that an investigation to uncover the details is underway.
Note, this is the fourth case of a death of a soldier in Karabakh in the last 12 days. On March 27, the ministry reported the death of soldier Arayik Papayan, 19, who, according to the official report, was killed while on a combat mission.