Կենսաթոշակայինի նոր նախագիծը պատրաստ կլինի 2 օրվա ընթացքում․ Արծվիկ Մինասյան
Առաջիկա երկու օրերի ընթացքում պատրաստ կլինի կուտակային կենսաթոշակի մասին կառավարության պատրաստած նախագիծը։ Այս մասին Կառավարությունում թեմայի շուրջ քննարկումից հետո հայտնել է ՀՅԴ-ական պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանը։
«Շատ ենք գնահատում այն, որ վարչապետը պատրաստակամ է այդ խնդիրները լուծել։ Խնդիրը երկու փուլի է բաժանվում։ Առաջինն այս հատվածն է, որ պետք է վերականգնվի հասարակության վստահությունը։ Նշանակում է՝ էնպիսի փոփոխություններ պետք է լինեն, որ քաղաքացիները բացառապես իրենց կամահայնտությամբ մասնակցեն համակարգին, չի լինելու որևէ պարտադրանք, տույժ, տուգանք։ Երկրորդը փուլը նոր մոդելի մշակումն է, որ ավելի երկար ժամանակ է պահանջում»,- ասել է Արծվիկ Մինասյանը։
ՀՅԴ-ական պատգամավորն ասել է, որ քանի դեռ նոր նախագիծը չկա, դրա մասին կարծիք հայտնել չի կարող, սակայն քննարկումը վարչապետի հետ անցել է դրական մթնոլորտում, ինչը կարտացոլվի նախագծում։

Новый проект армянского правительства о накопительной пенсии будет готов в течение двух дней
В ближайшие два дня будет готов проект правительства Армении о накопительной пенсии. Об этом после обсуждения на тему в правительстве заявил депутат от «Дашнакцутюн» Арцвик Минасян.
«Мы очень ценим готовность премьера решить эти проблемы. Вопрос делится на два этапа. Во-первых, должно быть восстановлено доверие народа. Значит, должны быть такие перемены, в результате которых граждане смогут участвовать в системе исключительно добровольно. Никого не будут обязывать, не будет никаких штрафов. Второй этап заключается в разработке новой модели, на что требуется больше времени», - сказал депутат.
Минасян заявил, что не может выразить мнение о проекте, которого пока не существует, однако обсуждение с премьером, добавил он, проходило в положительной атмосфере, и это отразится в проекте.