Կենսաթոշակայինի նոր նախագիծը պատրաստ կլինի 2 օրվա ընթացքում․ Արծվիկ Մինասյան
Առաջիկա երկու օրերի ընթացքում պատրաստ կլինի կուտակային կենսաթոշակի մասին կառավարության պատրաստած նախագիծը։ Այս մասին Կառավարությունում թեմայի շուրջ քննարկումից հետո հայտնել է ՀՅԴ-ական պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանը։
«Շատ ենք գնահատում այն, որ վարչապետը պատրաստակամ է այդ խնդիրները լուծել։ Խնդիրը երկու փուլի է բաժանվում։ Առաջինն այս հատվածն է, որ պետք է վերականգնվի հասարակության վստահությունը։ Նշանակում է՝ էնպիսի փոփոխություններ պետք է լինեն, որ քաղաքացիները բացառապես իրենց կամահայնտությամբ մասնակցեն համակարգին, չի լինելու որևէ պարտադրանք, տույժ, տուգանք։ Երկրորդը փուլը նոր մոդելի մշակումն է, որ ավելի երկար ժամանակ է պահանջում»,- ասել է Արծվիկ Մինասյանը։
ՀՅԴ-ական պատգամավորն ասել է, որ քանի դեռ նոր նախագիծը չկա, դրա մասին կարծիք հայտնել չի կարող, սակայն քննարկումը վարչապետի հետ անցել է դրական մթնոլորտում, ինչը կարտացոլվի նախագծում։

Government's New Draft of Funded Pension will be Ready in 2 Days: Artsvik Minasyan
The draft on the funded pension developed by the government will be ready in the next two days, said Armenian Revolutionary Federation (Dashnaktsutyun, or ARF-D) MP Artsvik Minasyan (pictured) after the meeting with members of government.
"We greatly appreciate the prime minister's willingness to resolve these problems. The issue is divided in two stages: first, public confidence has to be restored. This means there have to be such changes so that citizens will participate completely voluntarily in the system, there will be no coercion, penalty, or fine. The second stage is to develop a new model, which requires more time," he said.
The Dashnak MP said he can't express an opinion on the draft project, since it doesn't yet exist, but the discussion with the prime minister was held in a positive atmosphere, and this will be reflected in the project.