ՀՅԴ-ն ու ՀԱԿ-ը բոյկոտում են ԱԺ նախագահի ընտրությունները
ԱԺ ՀՅԴ և ՀԱԿ խմբակցությունները բոյկոտում են ԱԺ նախագահի ընտրությունները: Այս մասին լրագրողներին հայտնել են խմբակցությունների ղեկավարներ Արմեն Ռուստամյանը և Լևոն Զուրաբյանը:
«Մեր մասնակցությունն այստեղ ձևական բնույթ ունի, որովհետև արդյունքը կանխորոշված է: Ուստի ՀՅԴ-ն չի մասնակցելու ԱԺ նախագահի ընտրությանը»,- մասնավորապես, ասել է Արմեն Ռուստամյանը:
ՕԵԿ խմբակցությունը քվեարկությանը մասնակցությունը թողել է պատգամավորների հայեցողությանը, հայտնել է խմբակցության ներկայացուցիչ Հովհաննես Մարգարյանը:
Հիշեցնենք, որ իշխող Հանրապետական կուսակցությունը որոշում է կայացրել ԱԺ նախագահի պաշտոնում առաջադրել ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանին:

The Armenian Revolutionary Federation (Dashnaktsutyun, or ARF-D) and Armenian National Congress parliamentary factions intend to boycott the parliamentary speaker elections. This news was conveyed to the media by faction heads Armen Rustamyan and Levon Zurabyan, respectively.
"Our participation is a formality because the outcome is predetermined. Thus, the ARF-D will not be participating in the selection of the National Assembly president," said Rustamyan.
The Rule of Law (OEK) faction left participation in the voting to the discretion of its deputies, said faction representative Hovhannes Margaryan.
Recall, the ruling Republican Party of Armenia (HHK) decided to nominate HHK faction head Galust Sahakyan to the position of parliamentary speaker.