Գյումրու տեխնոպարկի գործունեությունը պաշտոնապես կդադարեցվի․ «ՀԺ»
ՀՀ կառավարության առաջիկա նիստում կքննարկվի «Գյումրու տեխնոպարկ» ՓԲԸ-ի լուծարման առաջարկին հավանություն տալու հարցը, գրում է «Հայկական ժամանակ» օրաթերթը:
«Ավելի պարզ լեզվով ասած՝ ՀՀ կառավարությունը դադարեցնում է Գյումրու տեխնոպարկի գործունեությունը: Այս որոշումը կառավարությունը հիմնավորել է նրանով, որ տեխնոպարկը հիմնադրման օրվանից մինչ այժմ գործունեություն չի ծավալել», - նշում է թերթը:
Գյումրու տեխնոպարկի գաղափարը վերջին 6 տարիների ընթացքում ակտիվ առաջ էր տանում նախկին վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։ Նա մշտապես նշում էր, որ Տեխնոպարկը ՏՏ ոլորտի զարգացման համար լուրջ խթան է հանդիսանալու։ 2012 թվականին Տիգրան Սարգսյանը նշել էր, որ «Գյումրու տեխնոպարկում արդեն արդյունավետ գործում են հինգ լաբորատորիաներ»:

The Government of the Republic of Armenia (RA) at an upcoming meeting will discuss a proposal to dissolve Gyumri Technopark, reports local daily Haykakan Zhamanak.
"Simply put, the RA Government is ceasing the activities of Gyumri Technopark. The government justified this decision on the grounds that the technopark has not operated since the day of its founding," reports the paper.
Former Prime Minister Tigran Sargsyan over the last 6 years was actively promoting the idea of creating an industrial park in Gyumri, Armenia's second-largest city. He repeatedly said that it would be a major impetus for the development of the IT field. In 2012, Tigran Sargsyan said: "FIve laboratories are already working effectively in Gyumri Technopark."