Գյումրու տեխնոպարկի գործունեությունը պաշտոնապես կդադարեցվի․ «ՀԺ»
ՀՀ կառավարության առաջիկա նիստում կքննարկվի «Գյումրու տեխնոպարկ» ՓԲԸ-ի լուծարման առաջարկին հավանություն տալու հարցը, գրում է «Հայկական ժամանակ» օրաթերթը:
«Ավելի պարզ լեզվով ասած՝ ՀՀ կառավարությունը դադարեցնում է Գյումրու տեխնոպարկի գործունեությունը: Այս որոշումը կառավարությունը հիմնավորել է նրանով, որ տեխնոպարկը հիմնադրման օրվանից մինչ այժմ գործունեություն չի ծավալել», - նշում է թերթը:
Գյումրու տեխնոպարկի գաղափարը վերջին 6 տարիների ընթացքում ակտիվ առաջ էր տանում նախկին վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։ Նա մշտապես նշում էր, որ Տեխնոպարկը ՏՏ ոլորտի զարգացման համար լուրջ խթան է հանդիսանալու։ 2012 թվականին Տիգրան Սարգսյանը նշել էր, որ «Գյումրու տեխնոպարկում արդեն արդյունավետ գործում են հինգ լաբորատորիաներ»:

Правительство закроет гюмрийский технопарк
На следующем заседании армянского парламента будет обсуждаться предложение распустить ЗАО «Гюмрийский технопарк», пишет газета «Айкакан жаманак».
«Проще говоря, правительство Армении прекращает деятельность гюмрийского технопарка. Это решение правительство обосновало тем, что технопарк не действует со дня своего основания», - отмечает издание.
Идею создания технопарка в Гюмри последние 6 лет активно продвигал бывший премьер Тигран Саркисян. Он постоянно говорил, что технопарк будет серьезным стимулом для развития сферы информационных технологий. В 2012 году Саркисян заявил: «В гюмрийском технопарке уже эффективно действуют 5 лабораторий».