Լարսի ճանապարհը շարունակում է փակ մնալ
Հարավային Կովկասը Ռուսաստանին կապող Լարսի ավտոճանապարհը շարունակում է փակ մնալ, հաղորդում է ՀՀ ԱԻ նախարարության կայքը։ Ավելի վաղ ԱԻ նախարարությունը հայտնել էր, որ մայիսի 17-ին Գվելեթի-Դարիալ (Ներքին Լարս) ավտոճանապարհի միջնամասում՝ Թերեք գետի ափին, տեղի է ունեցել փլվածք, որի չափերն են՝ 150 մ երկարություն, 60-70 մ լայնություն և 30-40 մ բարձրություն:
Վթարի հետևանքով վնասվել է Ռուսաստանի Դաշնությունից Հայաստանի Հանրապետություն մտնող գազատար խողովակը:
Այս պահին ավտոճանապարհին շարունակվում են վթարավերականգնողական աշխատանքները։ Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ ճանապարհը կարող է փակ մնալ 1 ամսից ավելի։

Home / Armenia / Road Connecting Armenia to Russia Continues to Remain Closed
The road connecting the South Caucasus to Russia continues to remain closed, reports [AM] Armenia's Ministry of Emergency Situations. Earlier, the ministry reported that a landslide,150 meters in length, 60–70 meters wide, and 30–40 meters deep, occurred on May 17 in Georgia's Dariali Gorge in the Kazbegi district near the Russian border.
As a result, the gas pipeline entering the Republic of Armenia from the Russian Federation was damaged.
Currently, recovery road works are underway. According to preliminary data, the road might remain closed for more than a month.