Կետ Ղարաբաղի մասին․ քառյակը խմբագրել է ՀՀԿ-ին ներկայացվող պահանջները
Ոչ իշխանական խորհրդարանական 4 ուժերը՝ ԲՀԿ, ՀԱԿ, ՀՅԴ, Ժառանգություն, վերջին օրերի ընթացքում խմբագրել են իրենց 12 պահանջները, որոնք նախորդ շաբաթ ներկայացվել են իշխող Հանրապետական կուսակցությանը։ Այս մասին այսօր ԱԺ-ում կայացած քառյակի նիստից հետո լրագրողներին ասել է «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբիկ Հակոբյանը։
Նրա խոսքով՝ Աստանայում տեղի ունեցած իրադարձություններից հետո, քառյակի ներկայացուցիչները պահանջների մեջ են ներառել արտաքին հարաբերությունների ոլորտին վերաբերող հարց, որն առնչվում է ղարաբաղյան խնդրին։
Հիշեցնենք, որ նախորդ շաբաթ Ռուբիկ Հակոբյանը հրաժարվել էր բացահայտել կետերի բովանդակությունը՝ նշելով մեկ պահանջ՝ անցել 100%-ոց համամասնական ընտրական համակարգի։
Հակոբյանը խոստացել է, որ վաղը 13։30-ին քառյակի ներկայացուցիչները ասուլիսով հանդես կգան, որի ընթացքում կներկայացնեն 12 պահանջները։ Պատգամավորի խոսքով՝ դա քաղաքական և տնտեսական հայտարարություն է լինելու։
Լրագրողների այն հարցին, թե ինչ է անելու քառյակը, եթե իշխանությունները անտեսեն պահանջները, Հակոբյանը պատասխանել է, որ իրենք իշխող կուսակցությանը ժամանակ են տվել մինչև աշուն, բացի դա, բոլոր պահանջներն իրականում իրագործելի են։

Item on Karabakh: Non-Ruling Parties Finalize Demands to Ruling Authorities
Four non-ruling parties — Prosperous Armenia Party (BHK), Armenian National Congress (HAK), Armenian Revolutionary Federation (Dashnaktsutyun, ARF-D), and Heritage Party — recently edited the 12 claims they plan on presenting to the ruling Republican Party of Armenia (HHK) next week, head of the Heritage Party faction Rubik Hakobyan told the press today after the meeting of the "quartet" in parliament.
According to him, after what happened in Astana, representatives of the quartet included in their demands a matter on foreign relations related to the Karabakh issue.
Last week, Hakobyan refused to reveal the content of their 12 demands, sharing with the press only one of their demands: to adopt a 100% proportional electoral system.
Hakobyan promised that at 1:30 pm tomorrow representatives of the quartet will hold a press conference, during which they will present their 12 demands. According to the MP, it will be a political and economic statement.
Asked what the quartet will do if the authorities ignore their demands, Hakobyan said they gave the ruling party until autumn, and, in fact, "all the requirements are actually feasible."