Կ․ Ուլնեցու կրակոցների գործով ձերբակալվել է Երևանի քաղաքապետի խորհրդականի որդին
Երևանի քաղաքապետի խորհրդական Արայիկ Քոթանջյանի որդին՝ 24-ամյա Սամվել Քոթանջյանը հունիսի 10-ին, ժամը 23։10-ի սահմաններում ներկայացել է ոստիկանության բաժին։ Քոթանջյանը ներկայացրել է առանց գործարանային համարի, 9 մմ տրամաչափի «Մակարով» տիպի ատրճանակ ու հայտարարել, որ հունիսի 6-ին Կ. Ուլնեցու փողոցի թիվ 74 շենքի բակում նշված ատրճանակից մի քանի անգամ կրակել է օդ: Այս մասին Epress.am-ին տեղեկացրել են Ոստիկանության մամուլի ծառայությունից։
Ոստիկանությունից տեղեկացնում են, որ Սամվել Քոթանջյանը ձերբակալված է, և ձեռնարկվում են միջոցառումներ դեպքին մասնակից մյուս անձանց ինքնությունները պարզելու ուղղությամբ:
Հիշեցնենք, որ հունիսի 6-ի երեկոյան կրակոցներ էին հնչել Քանաքեռ-Զեյթունի նախկին թաղապետ, Երևանի քաղաքապետի խորհրդական Արայիկ Քոթանջյանի տան հարևանությամբ՝ Կ. Ուլնեցու փողոցի թիվ 74 շենքի բակում։
Ոստիկանության օպերատիվ քննչական խումբը դեպքի վայրում հայտնաբերել էր մի քանի «գոլդ» համարանիշներով ավտոմեքենաներ, այդ թվում «Պորշ Կայեն», «Մերսեդես», «Լեքսուս»: Հայտնաբերվել է նաև հրազենից արձակված կրակված 3 պարկուճ և 1 գնդակ:
Փաստի առթիվ ոստիկանությունում քրեական գործ է հարուցվել ՀՀ ՔՕ 235 հոդվածի 1-ին մասի (ապօրինի զնեք-զինամթերք կրելը, պահելը, օգտագործելը) և 258 հոդվածի 4-րդ մասի (խուլիգանություն, որը կատարվել է զենքի օգտագործմամբ) հատկանիշներով։

Yerevan Mayor Advisor's Son Arrested
Samvel Qotanjyan, 24, son of Arayik Qotanjyan, advisor to the Yerevan mayor, at around 11:10 pm on June 10 turned himself in to police. Samvel Qotanjyan produced his unregistered 9mm Makarov pistol and said that on June 6, he fired several shots with this gun in the yard of 74 Karapet Ulnetsi St., the police press service informed Epress.am.
Police arrested Samvel Kotanjyan and are taking steps to identify other people involved the incident.
Recall, on the evening of June 6, shots rang out near the home of former head of the Kanaker-Zeytun district, Yerevan mayoral advisor Arayik Kotanjyan.
Police discovered on the scene several vehicles with premium license plate numbers, including a Porsche Cayenne, Mercedes, and Lexus. Also found were three shells and one bullet. Police launched a criminal investigation under charges of RA Criminal Code Article 235 Section 1 (illegal possession, handling, and use of weapons and ammunition) and Article 258 Section 4 (hooliganism committed with a weapon).