«16 միլիարդ դրամ չճարվեց, 35 միլիարդ՝ ճարվեց»․ «ՉԻ»
Ընդամենը երկու օր առաջ ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Ռոբերտ Նազարյանը (լուսանկարում) հայտարարեց, որ էլեկտրաէներգիայի գործող սակագները օգոստոսի 1-ից կբարձրանան 3.8-4.3 դրամով՝ կՎտ/ժ-ի համար, քանի որ «Էլցանցը» վնասով է աշխատում, 16 մլրդ դրամ պարտք ունեն և այլն: Ինչպես գրում է «Չորրորդ իշխանություն» թերթը՝ մեր ազգաբնակչությունը դեռ չէր հասցրել ուշքի գալ այս լուրից, երբ երեկ Ազգային ժողովը էլ ավելի ապշեցուցիչ որոշում կայացրեց. հուլիսի 1-ից բարձրացնել նախագահի, վարչապետի, ԱԺ նախագահի, պատգամավորների և պետական ծառայողների աշխատավարձերը։
«Սերժ Սարգսյանի աշխատավարձը կբարձրանա 203%-ով՝ 436 հազարից մինչև 1,223 մլն դրամ: Բարձաստիճան պաշտոնյաների դրամական պահանջներին հագուրդ տալու համար բյուջեից կհատկացվի 35 մլրդ դրամ»,–մասնավորապես, հայտնում է «ՉԻ»-ն։

«Электрические сети Армении» работают в убыток, а средства из бюджета выделяют на зарплаты чиновников
Два дня назад председатель Комиссии по регулированию общественных услуг Роберт Назарян (на фото) заявил, что с 1 августа тариф на электроэнергию увеличится на 3.8-4.3 драма за кВт/ч, так как «Электрические сети» работают в убыток, имеют долг в 16 млрд. драмов и т.д. Как пишет газета «ЧИ», население не успело прийти в себя после ошеломляющего решения Национального Собрания о том, что с 1 июня поднимутся зарплаты президента, премьера, спикера парламента, депутатов и госслужащих.
«Заработная плата Сержа Саргсяна поднимется на 203% - с 436 тысяч до 1,233 млн. драмов. На удовлетворение требований высокопоставленных чиновников из бюджета будет выделено 35 млн. драмов», - в частности, пишет издание.