«16 միլիարդ դրամ չճարվեց, 35 միլիարդ՝ ճարվեց»․ «ՉԻ»
Ընդամենը երկու օր առաջ ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Ռոբերտ Նազարյանը (լուսանկարում) հայտարարեց, որ էլեկտրաէներգիայի գործող սակագները օգոստոսի 1-ից կբարձրանան 3.8-4.3 դրամով՝ կՎտ/ժ-ի համար, քանի որ «Էլցանցը» վնասով է աշխատում, 16 մլրդ դրամ պարտք ունեն և այլն: Ինչպես գրում է «Չորրորդ իշխանություն» թերթը՝ մեր ազգաբնակչությունը դեռ չէր հասցրել ուշքի գալ այս լուրից, երբ երեկ Ազգային ժողովը էլ ավելի ապշեցուցիչ որոշում կայացրեց. հուլիսի 1-ից բարձրացնել նախագահի, վարչապետի, ԱԺ նախագահի, պատգամավորների և պետական ծառայողների աշխատավարձերը։
«Սերժ Սարգսյանի աշխատավարձը կբարձրանա 203%-ով՝ 436 հազարից մինչև 1,223 մլն դրամ: Բարձաստիճան պաշտոնյաների դրամական պահանջներին հագուրդ տալու համար բյուջեից կհատկացվի 35 մլրդ դրամ»,–մասնավորապես, հայտնում է «ՉԻ»-ն։

Armenia's State Electricity Company in Debt, But Officials' Salaries to be Increased
Just two days ago RA Public Services Regulatory Commission (PSRC) Chair Robert Nazaryan (pictured) said electricity tariffs would increase by 3.8–4.3 AMD/kWh on August 1 because Electric Networks of Armenia is operating at a loss, has a debt of 16 billion AMD, and so on. As reported by local daily Chorrord Inqnishkhanutyun, the population didn't yet have time to recover from this news before the National Assembly yesterday made an even more astonishing decision: the salaries of the country's president, prime minister, parliamentary speaker, MPs and civil servants will increase from July 1.
" Serzh Sargsyan's salary will increase by 203% — from 436 thousand to 1.223 million dram. To satisfy the monetary demands of high-ranking officials, 35 billion dram will be allocated from the budget," reports the paper.