Էլէներգիայի դեմ բողոքողները փորձեցին փակել փողոցը․ ոստիկանները հեռացրեցին նրանց (թարմացված)
12:15 Էլեկտրաէներգիայի թանկացման դեմ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի շենքի մոտ ակցիա անցկացնող քաղաքացիները 12։00-ի սահմաններում փորձել են փակել Սարյան փողոցը, սակայն ոստիկանները նրանց հեռացրել են երթևեկելի հատվածից։
Րոպեներ անց ակցիայի մասնակիցներին հաջողվել է անցնել ոստիկանական պատը և փակել ճանապարհը, ինչից հետո կողմերի միջև հրմշտոց է սկսվել։
Ոստիկաններին են միացել նաև հատուկ ջոկատայինները, ովքեր պատ կազմած հրելով փողոցից հեռացրել են ակցիայի մասնակիցներին։
Այս պահին իրավիճակը հանդարտվել է։ Նշենք, որ Հանձնաժողովի շենքում այս պահին քննարկում են սակագնի բարձրացման հարցը։
11:00 Սարյան փողոցում գտնվող Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի շենքի մոտ այսօր էլեկտրաէներգիայի թանկացման դեմ հերթական ակցիան նախորդից ավելի մարդաշատ է։ Ինչպես հաղորդում է Epress.am-ի թղթակիցը, ակցիային մասնակցում են մոտ 100 քաղաքացիներ, և, ինչպես նախորդ անգամ, ոստիկանությունը փակել է ճանապարհը՝ թույլ չտալով նրանց մոտենալ Հանձնաժողովի շենքի մուտքին։
Ակցիայի վայր են եկել նաև ոչ իշխանական խմբակցությունների պատգամավորները․ ՀԱԿ-ից՝ Լևոն Զուրաբյանն ու Արամ Մանուկյանը, ՀՅԴ-ից՝ Արծվիկ Մինասյանը, ԲՀԿ-ից՝ Միքայել Մելքումյանը, ՕԵԿ-ից՝ Հովհաննես Մարգարյանը։ Քիչ անց պատգամավորները մտել են շենք՝ մասնակցելու հանձնաժողովի նիստին։ Ակտիվիստները պահանջել են իրենց նույնպես ներս թողնել, սական ոստիկանները հրաժարվել են։
Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանն առաջարկել է ակտիվիստներից մի քանի հոգի ընտրել՝ նիստին մասնակցելու համար, սակայն բողոքողները չեն համաձայնել՝ ցանկանալով ամբողջ կազմով ներս մտնել։

Противники подорожания электроэнергии попытались перекрыть улицу в Ереване (обновлено)
12:15 Участники акции протеста перед зданием Комиссии по регулированию общественных услуг попытались перекрыть улицу Сарьяна, однако полицейские увели их с проезжей части дороги.
Через несколько минут после этого демонстрантам удалось прорвать живую стену стражей правопорядка и блокировать путь: позже между сторонами началась потасовка. К полицейским присоединились спецназовцы: встав стеной, они, расталкивая людей, устранили их с этого отрезка улицы.
В данный момент ситуация успокоилась. Отметим, что параллельно акции Комиссия обсуждает вопрос повышения тарифа на электроэнергию.
11:00 Проходящая в эти минуты акция перед зданием Комиссии по регулированию общественных услуг в Ереване многочисленнее предыдущей. Как сообщает корреспондент Epress.am, насчитывается порядка 100 участников протеста и, подобно прошлому разу, стражи правопорядка блокировали дорогу, не позволяя демонстрантам подойти к входу в здание.
Здесь же находятся члены некоалиционных фракций Левон Зурабян и Арам Манукян («Армянский национальный конгресс»), Арцвик Минасян («Дашнакцутюн»), Микаэл Мелкумян («Процветающая Армения»), Ованес Маргарян («Оринац еркир»). Позже парламентарии вошли в здание для участия в заседании Комиссии. Активисты потребовали впустить и их, однако полицейские им отказали.
Замначальника полиции Еревана Валерий Осипян предложил выбрать нескольких участников акции, которые примут участие в заседании. Однако проестующие заявили о желании присутствовать на обсуждении в полном составе.