Սուրիկ Խաչատրյանի որդու մասնակցությամբ վթարի գործը փորձում են կոծկել․ «ՀԺ»
Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի որդին՝ Տիգրան Խաչատրյանը, հոկտեմբերի 26-ին «Նիվա» մակնիշի ավտոմեքենայով բախվել էր Սյունիքի անտառտնտեսության նախկին պետի որդու մեքենային, գրում է «Հայկական ժամանակ» օրաթերթը՝ ընդգծելով, որ Տիգրան Խաչատրյանը 120 կմ/ժամ արագությամբ սլանալիս էր եղել Գորիսի փողոցներով:
Այս մասին թերթի թղթակցին հայտնել է անտառտնտեսության նախկին պետ Գրիշա Հայրապետյանը: Նրա որդու մեքենան ջախջախվել է, և, ըստ Հայրապետյանի, անպիտան է վերանորոգման համար։ Հայրապետյանի որդին ձեռքի շրջանում վնասվածք է ստացել։
Տիգրան Խաչատրյանը փախուստի է դիմել դեպքի վայրից, և նրա անունը ոստիկանության ամփոփագրերում չի շոշափվել:
Գորիսի ոստիկանապետ Արմեն Հովհաննիսյանը «ՀԺ»-ի զանգին ի պատասխան հայտարարել է, որ զբաղված է ու անջատել է հեռախոսը։
Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունից էլ թերթի թղթակցին հայտնել են, թե, ըստ ամփոփագրերի, «Նիվայի» ղեկին եղել է 39-ամյա Նիկոլայ Աբրահամյանը (Սյունիքի մարզպետի թիկնապահը), իսկ Սուրիկ Խաչատրյանի որդին մեքենայի մեջ չի եղել:
Երեկ Սուրիկ Խաչատրյանը հայտարարել է, որ իր որդին այդ օրը Երևանում է եղել, սակայն Գրիշա Հայրապետյանը «ՀԺ»֊ի հետ զրույցում հերքել է այդ տեղեկությունը՝ ընդգծելով, որ դեպքից մի քանի րոպե հետո Տիգրան Խաչատրյանը եկել է իրենց տուն ու հարցրել, թե արդյոք մարդ չի մահացել վթարի հետևանքով։ Երեկոյան Հայրապետյանը Տիգրան Խաչատրյանին տեսել է նաև հիվանդանոցում։
Հայրապետյանը նաև նշել է, որ ոստիկանությունում 100 տոկոսով գիտեն, թե ղեկին եղել է Տիգրան Խաչատրյանը, սակայն իր հետ զրույցում ոստիկաններն ասել են, որ «չենք կարող նման բացատրություն տալ, 2 կոպեկ աշխատավարձ ենք ստանում, կկազմակերպեն, աշխատանքից կազատեն»։

В Армении пытаются замять дело о ДТП с участием сына губернатора. «Айкакан жаманак»
26 октября Тигран Хачатрян (на фото), сын губернатора Сюникской области Армении Сурика Хачатряна, врезался на автомобиле «Нива» в машину сына экс-начальника экономики лесного хозяйства Сюника. Как пишет газета «Айкакан жаманак», Тигран Хачатрян ехал по улицам Гориса на скорости 120 км/ч.
Об этом изданию сообщил бывший начальник экономики лесного хозяйства Гриша Айрапетян. Машина его сына разбилась вдребезги, и, по словам Айрапетяна, не подлежит починке. Его сын получил травму руки.
Тигран Хачатрян скрылся с места, в протоколах полиции его имени нет.
Начальник полиции города Горис Армен Ованисян в телефонном разговоре с корреспондентом «АЖ» заявил, что занят и прервал разговор. В пресс-службе следственного комитета сообщили, что, согласно протоколам, за рулем «Нивы» был 39-летний Николай Абрамян (телохранитель губернатора), а сына Сурика Хачатряна в машине не было.
28 октября Сурик Хачатрян заявил, что в день инцидента его сын находился в Ереване, однако Гриша Айрапетян опроверг эту информацию, заявив в беседе с изданием, что через пару минут после аварии Тигран Хачатрян прибыл к ним в дом и поинтересовался, не было ли жертв. Вечером Айрапетян видел сына губернатора и в больнице.
Собеседник «Айкакан жаманак» также отметил, что в полиции на все 100% знают, что за рулем находился Тигран Хачатрян, однако стражи правопорядка сказали ему: «Мы не можем заявлять об этом. Получаем копейки. Организуют, и нас уволят с работы».