Հայկական կողմն ընդունում է ուղղաթիռը խոցելու տեսանյութի իսկությունը
Հայաստանի պաշտպանության նախարարության մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը մեկնաբանել է ադրբեջանական մամուլում տարածվող ղարաբաղյան բանակի ուղղաթիռին խոցելու պահը ներկայացնող տեսանյութը։
«Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում Հովհաննիսյանը գրում է․ «Ադրբեջանական կողմի տարածած տեսանյութը լրացուցիչ ապացուցում է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության` մինչ այդ տարածած հաղորդագրության հերյուրանք լինելը: Տեսանյութը ևս մեկ անգամ փաստացի ապացուցում է, որ ԼՂՀ ՌՕՈւ ին պատկանող ուղղաթիռները չեն խախտել սահմանը և որևէ դիրքի վրա չեն գրոհում: Ըստ կարգի` գրոհող կամ անգամ գրոհից հետո հետ վերադարձող ուղղաթիռները օգտագործում են թռիչքային այլ մարտավարություն և տեխնիկական այլ միջոցներ»:
Մամլո խոսնակը, հղում կատարելով ԼՂՀ ՊԲ-ին, գրել է նաև, որ «հակառակորդը շարունակում է լարված պահել իրավիճակը սահմանին, ինչն առայժմ հնարավորություն չի տալիս մոտենալ խոցված ուղղաթիռին»:

Armenia’s Ministry of Defense Press Spokesperson Artsrun Hovhannisyan commented on a video released by the Azerbaijani media, revealing the shooting down of a NKR Defense Army helicopter by Azerbaijani forces.
On his Facebook page, Hovhannisyan wrote that “the video released by the Azerbaijani side additionally confirms that Azerbaijan’s Defense Ministry’s statement was fiction. The video, once again, factually proves that the NKR Air Force’s helicopters did not violate the border and did not attack any position. According to protocol, during attacks or even after attacks, returning aircrafts use other air tactics and technical measures.”
The press spokesperson cited the NKR Defense Army, writing that “the enemy is continuing to keep a tense situation on the border, which makes it impossibility to approach the downed helicopter.”