Երևանի զորամասում զինծառայողին մի խումբ անձինք են սպանել․ նախաքննության վարկած
ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում քրեական գործ է հարուցվել Երևանում տեղակայված N զորամասի զինծառայող Հայկազ Բարսեղյանին մի խումբ անձանց կողմից սպանելու դեպքի առթիվ։ Համաձայն ՀՀ ՊՆ երեկ տարածած հաղորդագրության, Բարսեղյանի դին հայտնաբերել էին զորամասի մարզահրապարակում պտտաձողի վրա պարանով կախված վիճակում:
Քննչական կոմիտեի հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ դին հայտնաբերվել է երեկ ժամը 06:35-ի սահմաններում։ Դեպքի վայր մեկնած քննիչները տեղանքի զննություն են իրականացրել և ստացված նյութերի հիման վրա քրեական գործ են հարուցել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 7-րդ կետով (մի խումբ անձանց կամ կազմակերպված խմբի կողմից կատարված սպանություն)։
Գործով ձերբակալված անձինք առայժմ չկան։ Պաշտոնական հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն, միջոցներ են ձեռնարկվում՝ հանցագործության կատարած անձանց շրջանակը պարզելու ուղղությամբ։

Военнослужащего в ереванской военчасти убила группа людей – версия следствия
В главном военном следственном управлении следственного комитета Армении заведено уголовное дело в связи с убийством группой людей военнослужащего одной из размещенных в Ереване военчастей Айказа Барсегяна. Согласно распространенному накануне сообщению Минобороны Армении, труп Барсегяна был обнаружен на спортплощадке одной из учебных военчастей в Ереване повешенным на турнике.
В сообщении Следственного комитета отмечается, что труп обнаружили около 06:35. Прибывшие на место следователи осмотрели местность и на основании полученных материалов возбудили уголовное дело по 7-му пункту 2-й части статьи 104 УК Армении (убийство, совершенное группой лиц или организованной группой). Арестованных пока нет. В официальном заявлении говорится, что назначена судмедэкспертиза, принимаются меры к установлению лиц, совершивших преступление.