Երկու զոհ Ղարաբաղում սահմանային մարտի հետևանքով. ԼՂՀ ՊՆ
Փետրվարի 28-ին Լեռնային Ղարաբաղի Պաշտպանության բանակի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի մարտական հենակետում 2 զինծառայող է զոհվել՝ 35-ամյա Արտակ Աղեկյանը և 19-ամյա Հայկ Բարոյանը: ԼՂՀ Պաշտպանության նախարարության հաղորդագրության համաձայն, մահվան պատճառն ադրբեջանական կողմի դիվերսիոն հետախուզական ներթափանցման փորձի հետևանքով սկսված մարտն է եղել:
Պաշտոնական հաղորդագրության համաձայն, ՊԲ-ի ստորաբաժանումները կանխել են հակառակորդի հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը և, վերջիններիս կորուստներ պատճառելով, հետ շպրտել ելման դիրքեր:

Two Soldiers of NKR Defense Army Killed in an Infiltration Attempt
On February 28,  at a military unit of the Nagorno-Karabakh Defense Army located in the North-Eastern direction, near the line of conflict, 2 soldiers were killed; 35-year old Artak Aghekyan and 19-year old Hayk Baroyan. According to the statement released by the NKR Ministry of Defense, the losses were suffered during an infiltration attempt of a subversive reconnaissance mission by the Azerbaijani side.
According to the official statement, the Ministry of Defense’s military unit was able to prevent the adversary’s advances, throwing them back with losses.