12-ամյա այգեշատցի աղջկան կախված են գտել․ դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել
Արմավիրի մարզի Այգեշատ գյուղի 12-ամյա բնակչի մահվան դեպքի առթիվ ՀՀ Քննչական կոմիտեն քրեական գործ է հարուցել քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի հատկանիշներով՝ ինքնասպանության հասցնելը: Այս մասին Epress.am-ին հայտնել է Քննչական կոմիտեի հասարակության հետ կապերի բաժնի ներկայացուցիչ Սոնա Տռուզյանը: Աղջկան գտել են այսօր ցերեկն իր տանը՝ կախված վիճակում: Քննչական մարմիններն առայժմ այլ մանրամասներ չեն հրապարակում:
Armlur.am-ի փոխանցմամբ՝ աղջիկն ազգության եզդի էր: Գյուղի դպրոցի տնօրեն Արմենակ Սարդարյանը կայքին հայտնել է, որ վերջին մի քանի օրն անչափահաս աղջիկը հիվանդ էր հարբուխով, դպրոց չէր հաճախում:
«Գյուղում հիվանդություններ են տարածված, նա էլ էր հիվանդացել: Ճիշտ է` առաջադիմությամբ չէր փայլում, սակայն իր ուժերի ներածին չափով սովորում էր: Երբեք որևէ մեկի հետ չէր կռվի, բոլորի կողմից սիրված, հարգված երեխա էր: Տարօրինակ բաներ չենք նկատել վերջին շրջանում նրա մոտ»,- ասել է դպրոցի տնօրենը:

СК Армении возбудил уголовное дело в связи со смертью 12-летней девочки
По факту смерти 12-летней жительницы села Айгешат Армавирской области Армении в Следственном комитете возбуждено уголовное дело по признакам статьи 110 УК «доведение до самоубийства». Об этом Epress.am сообщила представитель пресс-службы СК Армении Сона Трузян. Девочку обнаружили повешенной в доме днем 11 марта. Других подробностей следственные органы не сообщают.
По сообщению Armlur.am, девочка езидка по национальности. Директор школы, в которой она училась, Армен Сардарян сообщил ресурсу, что последние несколько дней она не посещала школу из-за насморка.
«В селе распространены болезни, она заболела. Правда, успеваемостью не блистала, однако училась по мере сил. Ни с кем никогда не дралась, была всеми любима. Ничего странного в последнее время в ее поведении мы не наблюдали», - заявил директор.