12-ամյա այգեշատցի աղջկան կախված են գտել․ դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել
Արմավիրի մարզի Այգեշատ գյուղի 12-ամյա բնակչի մահվան դեպքի առթիվ ՀՀ Քննչական կոմիտեն քրեական գործ է հարուցել քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի հատկանիշներով՝ ինքնասպանության հասցնելը: Այս մասին Epress.am-ին հայտնել է Քննչական կոմիտեի հասարակության հետ կապերի բաժնի ներկայացուցիչ Սոնա Տռուզյանը: Աղջկան գտել են այսօր ցերեկն իր տանը՝ կախված վիճակում: Քննչական մարմիններն առայժմ այլ մանրամասներ չեն հրապարակում:
Armlur.am-ի փոխանցմամբ՝ աղջիկն ազգության եզդի էր: Գյուղի դպրոցի տնօրեն Արմենակ Սարդարյանը կայքին հայտնել է, որ վերջին մի քանի օրն անչափահաս աղջիկը հիվանդ էր հարբուխով, դպրոց չէր հաճախում:
«Գյուղում հիվանդություններ են տարածված, նա էլ էր հիվանդացել: Ճիշտ է` առաջադիմությամբ չէր փայլում, սակայն իր ուժերի ներածին չափով սովորում էր: Երբեք որևէ մեկի հետ չէր կռվի, բոլորի կողմից սիրված, հարգված երեխա էր: Տարօրինակ բաներ չենք նկատել վերջին շրջանում նրա մոտ»,- ասել է դպրոցի տնօրենը:

In the Aygeshat village in the Armavir marz (province) a 12-year old teenage girl was found hanged at her house. Epress.am spoke to the Investigative Committee public relations division representative Sona Truzyan who stated that the structure has opened a case based on Article 110 of the RA criminal code (causing someone to commit suicide).
Armlur.am reports that the girl was ethnically Yezidi. The principal of the village school, Armenak Sardayan, stated that the teenager had not attended school and stayed home with a cold.
“There is a virus spread in the village, and she also cought it. It’s right, she was not a great student, however she was doing his best. She would never fight with anyone, was liked by everyone and was a respected child. We haven’t noticed anything out of the ordinary recently,” said the principal.