Զինված ուժերում մեծ քանակությամբ դիզվառելիքի հափշտակության դեպք է բացահայտվել․ «Ժողովուրդ»
Օրերս ՀՀ զինված ուժերում դիզվառելիքի հափշտակության մի ամբողջ շղթա է բացահայտվել․ խոսքը մի քանի տասնյակ տոննային մասին է, գրում է «Ժողովուրդ» օրաթերթը։
Թերթի տեղեկություններով՝ գործով արդեն իսկ 10 հոգու մեղադրանք է առաջադրվել։ Նրանց մեջ կան ինչպես դիվիզիոնի, այնպես էլ զորամասի հրամանատարներ, զորամասի նյութական ապահովվման բաժնի աշխատակիցներ, նույնիսկ համայնքի ղեկավար։
«Ի դեպ, այն հանգամանքը, որ ՀՀ զինված ուժերի ղեկավարության մի ստվար զանգվածը բանակին հատկացված միջոցների հաշվին անասելի մեծության հարստություն է կուտակել և կուտակում, վաղուց ակնհայտ փաստ է։ Դրա համար բավարար է ուշադրություն դարձնել, թե այդ պաշտոնյաներն ինչ ավտոմեքենաներով են շրջում և ինչպիսի դղյակներ են կառուցում։ Այս պատմության մեջ ամենատարօրինակն այն է, որ, այնուամենայնիվ, որոշել են ինչ֊որ մեկին պատժել», ֊ գրում է թերթը։

Diesel Fuel Theft Chain Exposed in the Armenian Armed Forces
Recently, an entire chain of diesel fuel thefts has been exposed in the Armed Forces of Armenia, which involves about several tens of tons of stolen diesel, Armenian "Zhoghovurd" newspaper reported on Thursday, May 21.
According to the daily, a criminal case was initiated, and ten people have already been charged with the alleged crime. Among them, commanders of battalions and military units, employees of logistics departments of military units, and even a head of a community.
“It has long been obvious that a large part of the Armenian Armed Forces' leadership has accumulated an untold amount of wealth and continues to do so at the expense of the funds allocated to the army. It's enough to pay attention to what cars these officials drive and what palaces they build. The strangest thing about this story is that they decided to punish someone after all," the newspaper wrote.