Հրդեհվել է նախկին պատգամավորի գազալցակայանը․ նրա որդին ծանր վիճակում է
Այսօր առավոտյան Էջմիածնի մայրուղում` «Զվարթնոց» ռեստորանի մոտակայքում գտնվող գազալցակայանում, տեղի է ունեցել պայթյուն հրդեհի բռնկումով, որի հետևանքով երեք հոգի տեղափոխվել է «Ճառագայթային բժշկության և այրվածքների ՀԳԿ», հայտնում է Տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը։ Բժիշկները տուժածների առողջական վիճակը գնահատել են ծանր։
News.am-ի տեղեկություններով՝ գազալցակայանը պատկանում է նախկին պատգամավոր Հակոբ Հակոբյանին (հայտնի է Ճոյտ մականվամբ)։ Ըստ աղբյուրի՝ հրդեհից տուժածներն են գազալցակայանի աշխատակից Արթուր Գասպարյանը, Հակոբ Հակոբյանի որդին՝ Արմեն Հակոբյանը, և նրա զարմիկը՝ նորից Արմեն Հակոբյանը։
Հիվանդանոցի տնօրեն Նորայր Դավիդյանը կայքի հետ զրույցում ասել է, որ երեքն էլ գտնվում են Վերակենդանացման բաժանմունքում, Հակոբ Հակոբյանի որդու վիճակը ծանր է, առկա է 40 տոկոս այրվածք, իսկ եղբոր վիճակը ծայրահեղ ծանր է՝ մոտ 86 տոկոս այրվածք:

Home / Armenia / Former Armenian MP’s Son and Brother Injured in an Explosion at a Gas Station
Three people suffered severe injuries and were taken to the Research Center of Radiation Medicine and Burns in Yerevan following an explosion at a gas station on Ejmiatsin highway on Tuesday, May 26, Armenian Ministry of Territorial Administration and Emergency Situations reported.
According to News.am, the gas station belongs to Hakob Hakobyan, former MP of the Armenian National Assembly. Among those injured in the fire were Hakobyan's son, Armen Hakobyan, as well as the former MP's brother, Armen Hakobyan, and en employee of the station Artur Gasparyan.
The injured have been taken to the intensive care department; they are in a critical condition, Norayr Davtyan, head of the burn center, said to News.am. Hakob Hakobyan's son suffered burns covering more than 40% of total body surface area, while the former MP's brother had burns covering about 86% of TBSA.