Ամուսինը ծննդատանը կրակել է կնոջ վրա, հետո ինքնասպան է եղել
Այսօր առավոտյան Հանրապետական հիվանդանոցի ծննդատանը տղամարդը կրակել է կնոջ վրա, հայտնում է Shamshyan.com֊ը։
Կայքի փոխանցմամբ՝ ամուսինը, այցելելով ծննդատան 407 վճարովի հիվանդասենյակ, իր մոտ եղած հրազենով կրակել է կնոջ վրա, այնուհետև ինքնասպան է եղել:
Հիվանդանոցում Ֆոտոլրագրող Գագիկ Շանշյանին հայտնել են, որ վիրավորը 27-ամյա Միլենա Ասատրյանն է, իսկ ամուսինը՝ 33-ամյա Հայկ Վարդանյանը: Միլենա Ասատրյանը օրեր առաջ է իր որդուն լույս աշխարհ բերել նշված ծննդատանը:
ՀՀ քննչական կոմիտեի մամուլի խոսնակ Սոնա Տռուզյանը Armtimes.com֊ին հայտնել է, որ կնոջ վրա ծննդատանը կրակած տղամարդը մահացել է, իսկ կնոջը տեղափոխել են վիրահատարան: Այս պահին հիվանդանոցում են ՀՀ առողջապահության նախարար Արմեն Մուրադյանն ու Հանրապետական հիվանդանոցի ծննդօգնության բաժանմունքի ղեկավար Ռազմիկ Աբրահամյանը:

Man Shoots Wife Before Turning Gun on Himself in Yerevan Maternity Hospital
Hayk Vardanyan, 33, shot his wife Milena Asatryan on Tuesday, June 30 and then fatally turned the gun on himself in an individual ward at the Republican Maternity Hospital in Yerevan, Shamshyan.com reports. Asatryan, 27, gave birth to their son a few days ago.
The husband died on the spot, while Asatryan has been taken to the operating room for a prompt surgery, Sona Truzyan, Spokesperson for the Armenian Investigative Committee, said in an interview with Armtimes.com .
RA Health Minister Armen Muradyan and Director of the National Institute of Reproductive Health, Perinatology, Obstetrics and Gynecology Razmik Abrahamyan are presently at the hospital. Police are conducting a crime scene investigation.