Ամուսինը ծննդատանը կրակել է կնոջ վրա, հետո ինքնասպան է եղել
Այսօր առավոտյան Հանրապետական հիվանդանոցի ծննդատանը տղամարդը կրակել է կնոջ վրա, հայտնում է Shamshyan.com֊ը։
Կայքի փոխանցմամբ՝ ամուսինը, այցելելով ծննդատան 407 վճարովի հիվանդասենյակ, իր մոտ եղած հրազենով կրակել է կնոջ վրա, այնուհետև ինքնասպան է եղել:
Հիվանդանոցում Ֆոտոլրագրող Գագիկ Շանշյանին հայտնել են, որ վիրավորը 27-ամյա Միլենա Ասատրյանն է, իսկ ամուսինը՝ 33-ամյա Հայկ Վարդանյանը: Միլենա Ասատրյանը օրեր առաջ է իր որդուն լույս աշխարհ բերել նշված ծննդատանը:
ՀՀ քննչական կոմիտեի մամուլի խոսնակ Սոնա Տռուզյանը Armtimes.com֊ին հայտնել է, որ կնոջ վրա ծննդատանը կրակած տղամարդը մահացել է, իսկ կնոջը տեղափոխել են վիրահատարան: Այս պահին հիվանդանոցում են ՀՀ առողջապահության նախարար Արմեն Մուրադյանն ու Հանրապետական հիվանդանոցի ծննդօգնության բաժանմունքի ղեկավար Ռազմիկ Աբրահամյանը:

В ереванском роддоме мужчина ранил жену и застрелился
33-летний Айк Варданян навестил супругу, 27-летнюю Милену Асатрян, в платной палате роддома Республиканской больницы в Ереване, выстрелил в нее из огнестрельного оружия, затем заcтрелился, сообщает министерство здравоохранения Армении. Несколько дней назад у супругов родился сын.
На место прибыли стражи правопорядка во главе с начальником полиции Маштоца Давидом Саргсяном. Также на месте работают следователи.
Пресс-секретарь Следственного Комитета Армении Сона Трузян сообщила Armtimes.com, что мужчина скончался, а Милена Асатрян доставлена в операционную. В больнице находятся также министр здравоохранения Армен Мурадян и директор Республиканского института репродуктивного здоровья, перинатологии, акушерства и гинекологии Размик Абрамян.