Սուրիկ Խաչատրյանի որդին ձերբակալվեց միջադեպից մոտ 3 ամիս անց
Մայիսի 2-ին Գորիսի «Սդղի գյոլ» կոչվող տարածքում Հարություն և Մուշեղ Զաքարյան եղբայրների նկատմամբ կիրառված բռնությունների դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում հուլիսի 25-ին ձերբակալվել է Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի որդին՝ Տիգրան Խաչատրյանը:
Ինչպես հաղորդում է ՀՀ քննչական կոմիտեն, Խաչատրյանին կասկածում են Հարություն Զաքարյանին ծանր մարմնական վնաս պատճառելու մեջ (քրօր֊ի 112-րդ հոդված):
Ավելի վաղ Մուշեղ Զաքարյանին միջին աստիճանի մարմնական վնասվածք պատճառելու մեղադրանքով ձերբակալվել էր ևս 6 մարդ Տիգրան Խաչատրյանի շրջապատից։
Գորիսում մայիսի 2-ին տեղի ունեցած միջադեպից անմիջապես հետո ԶԼՄ֊ները գրել էին, որ Զաքարյաններին ծեծի էր ենթարկել Խաչատրյանն իր ընկերների հետ։ Ծեծկռտուքին Խաչատրյանի մասնակցության մասին հայտնում էին նաև Զաքարյանների մերձավորները։ Սյունիքի մարզպետի որդին, սակայն, ձերբակալվել է միջադեպից մոտ 3 ամիս անց։
Ավելի վաղ Հարություն Զաքարյանը Epress.am֊ի հետ զրույցում պատմել է, որ միջադեպի հետևանքով ինքը կորցրել է աջ աչքի տեսողությունը, իսկ մյուս աչքի տեսողություն վատացել է 40 տոկոսով։

Syunik Governor Surik Khachatryan's son, Tigran Khachatryan, was arrested on July 25 - about three months after the incident - in connection with the beating on May 2 of brothers Harutyun and Mushegh Zakaryan; Khachatryan is suspected of causing grievous bodily harm with intent (RA Criminal Code Article 112) to Harutyun Zakaryan, the Investigative Committee of Armenia said in an official statement. Prior to this, six others from Khachatryan's inner circle were arrested on charges of causing serious bodily damage to Mushegh Zakaryan.
Recall, according to initial media reports, Tigran Khachatryan was among around the 4 dozen men who beat up and injured the brothers Zakaryan. In the evening of May 2, the Governor's son, reportedly, entered into a verbal argument with Harutyun and his brother. The young men agreed to meet up later outside of Goris, where the brothers were beat up by more than 40 people, suffering serious injuries.
As reported earlier, Goris resident Harutyun Zakaryan has lost vision in the right eye, while the vision in his left eye has deteriorated by 40% due to inflammation resulting from the injuries.