Սուրիկ Խաչատրյանի որդին ձերբակալվեց միջադեպից մոտ 3 ամիս անց
Մայիսի 2-ին Գորիսի «Սդղի գյոլ» կոչվող տարածքում Հարություն և Մուշեղ Զաքարյան եղբայրների նկատմամբ կիրառված բռնությունների դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում հուլիսի 25-ին ձերբակալվել է Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի որդին՝ Տիգրան Խաչատրյանը:
Ինչպես հաղորդում է ՀՀ քննչական կոմիտեն, Խաչատրյանին կասկածում են Հարություն Զաքարյանին ծանր մարմնական վնաս պատճառելու մեջ (քրօր֊ի 112-րդ հոդված):
Ավելի վաղ Մուշեղ Զաքարյանին միջին աստիճանի մարմնական վնասվածք պատճառելու մեղադրանքով ձերբակալվել էր ևս 6 մարդ Տիգրան Խաչատրյանի շրջապատից։
Գորիսում մայիսի 2-ին տեղի ունեցած միջադեպից անմիջապես հետո ԶԼՄ֊ները գրել էին, որ Զաքարյաններին ծեծի էր ենթարկել Խաչատրյանն իր ընկերների հետ։ Ծեծկռտուքին Խաչատրյանի մասնակցության մասին հայտնում էին նաև Զաքարյանների մերձավորները։ Սյունիքի մարզպետի որդին, սակայն, ձերբակալվել է միջադեպից մոտ 3 ամիս անց։
Ավելի վաղ Հարություն Զաքարյանը Epress.am֊ի հետ զրույցում պատմել է, որ միջադեպի հետևանքով ինքը կորցրել է աջ աչքի տեսողությունը, իսկ մյուս աչքի տեսողություն վատացել է 40 տոկոսով։

Сына армянского губернатора арестовали через 3 месяца после драки
25 июля в рамках уголовного дела, заведенного в связи с насилием над братьями Арутюном и Мушегом Закарянами, арестован сын губернатора Сюникской области Армении Тигран Хачатрян. Как сообщает Следственный Комитет, он подозревается в причинении Закаряну тяжкого телесного повреждения.
Ранее по обвинению в причинении Мушегу Закаряну телесного повреждения средней степени тяжести было арестовано 6 человек из окружения сына губернатора.
После инцидента в Горисе, который произошел 2 мая, СМИ сообщали, что Хачатрян избивал братьев вместе с друзьями. Об участии сына губернатора в драке сообщало также окружение Закарянов. Тиграна Хачатряна, однако, арестовали спустя 3 месяца после инцидента.
В беседе с Epress.am Арутюн Закарян рассказал, что в результате избиения он потерял зрение на правый глаз, левый поврежден на 40%.