Ղարաբաղում «արտակարգ պատահարի արդյունքում» զինվոր է մահացել. պաշտոնական
Սեպտեմբերի 6-ին` ժամը 01:45-ի սահմաններում, չճանաչված Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Պաշտպանության բանակի հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի մարտական հենակետում տեղի ունեցած արտակարգ պատահարի արդյունքում մահացել է ՊԲ զինծառայող, 19-ամյա Նարեկ Արտյոմի Հարությունյանը: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ Պաշտպանության նախարարությունը: Այլ մանրամասներ հաղորդագրության մեջ նշված չեն:
Սեպտեմբերի 4-ին ԼՂՀ պաշտպանական գերատեսչությունը հայտնել էր երկու զոհված զինծառայողների մասին: Համաձայն պաշտոնական վարկածի, Մարատ Խաչանյանը  և Արման Ստեփանյանը զոհվել էին «հակառակորդի կողմից ձեռնարկված գործողության արդյունքում, մարտական խնդիր կատարելու ժամանակ»:

Narek Harutyunyan, 19, soldier of the Nagorno-Karabakh Defense Army, died on the night from Saturday to Sunday in an "emergency situation" at one of the northern military units of the Defense Army, NKR Defense Ministry said in an official statement on Sunday, September 6. No other details were reported.
On September 4, the Ministry reported the death of two other soldiers. Marat Khachanyan and Arman Stepanyan, officials said, died as a result of “operations undertaken by the enemy, while performing active military duty.”
Another Armenian contract serviceman, Hayk Devoyan, 40, was killed Thursday morning by "fire from the Azerbaijani side at one of the border military units of the Armenian Armed Forces."