«Ոստիկանները խոշտանգել են՝ ստիպելով խոստովանել գողությունը»․ Կալանավորը հաղորդում է տվել
«Վանաձոր» քրեակատարողական հիմնարկի կալանավոր Արտաշես Ա.-ին խոշտանգել են ոստիկանության բաժնում՝ ստիպելով խոստավանել, թե ինքը բնակարանային գողություն է կատարել։ Ինչպես նշում է ՀՔԾ֊ի կայքը, այս մասին կալանավորը նշել է Հատուկ քննչական ծառայությանը տված հանցագործության մասին հաղորդման մեջ։
Արտաշես Ա․֊ի հավաստմամբ՝ դեպքը տեղի է ունեցել 2015 թվականի մարտի 17-ին ՀՀ ոստիկանության Տաշիրի բաժնում (Լոռու մարզ)։ Բաժնի պետի տեղակալը և նույն բաժնի օպերլիազորը (ՀՔԾ֊ի հաղորդագրության մեջ անունները չեն նշվում ֊ խմբ․) խոշտանգել են իրեն` բազմաթիվ հարվածներ հասցնելով մարմնի տարբեր մասերին: Կալանավորը նշել է, որ ոստիկանության ծառայողները ստիպել են իրեն խոստովանել քաղաքացի Մ. Ո.-ի բնակարանի գողությունը, իբր, իր կողմից կատարելու հանգամանքը:
Արտաշես Ա.-ի հաղորդման հիման վրա՝ խոշտանգման դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել քրօրենսգրքի 309.1 հոդվածի հատկանիշներով:

Convict Artashes A. of the “Vanadzor” penitentiary institution has filed a report with the Special Investigation Service of Armenia that accuses local police officers of extorting confessions from him by torture.
According to the convict's report the incident took place on March 17, 2015 at the Tashir division of the RA Police. Artashes A. alleged that the Deputy Chief of the division along with an officer of the same department tortured him by inflicting numerous blows on different parts of his body. The law enforcement officers, the report said, forced Artashes A. to confess to carrying out the robbery of a local resident's house.
Based on the convict's report the RA Special Investigation Service has initiated criminal proceedings pursuant to the RA Criminal Code, Article 309 Part 1 (Actions willfully committed by an official which obviously exceed his authorities and caused essential damage to the rights of citizens, organizations, state or legal interests).