«Ոստիկանները խոշտանգել են՝ ստիպելով խոստովանել գողությունը»․ Կալանավորը հաղորդում է տվել
«Վանաձոր» քրեակատարողական հիմնարկի կալանավոր Արտաշես Ա.-ին խոշտանգել են ոստիկանության բաժնում՝ ստիպելով խոստավանել, թե ինքը բնակարանային գողություն է կատարել։ Ինչպես նշում է ՀՔԾ֊ի կայքը, այս մասին կալանավորը նշել է Հատուկ քննչական ծառայությանը տված հանցագործության մասին հաղորդման մեջ։
Արտաշես Ա․֊ի հավաստմամբ՝ դեպքը տեղի է ունեցել 2015 թվականի մարտի 17-ին ՀՀ ոստիկանության Տաշիրի բաժնում (Լոռու մարզ)։ Բաժնի պետի տեղակալը և նույն բաժնի օպերլիազորը (ՀՔԾ֊ի հաղորդագրության մեջ անունները չեն նշվում ֊ խմբ․) խոշտանգել են իրեն` բազմաթիվ հարվածներ հասցնելով մարմնի տարբեր մասերին: Կալանավորը նշել է, որ ոստիկանության ծառայողները ստիպել են իրեն խոստովանել քաղաքացի Մ. Ո.-ի բնակարանի գողությունը, իբր, իր կողմից կատարելու հանգամանքը:
Արտաշես Ա.-ի հաղորդման հիման վրա՝ խոշտանգման դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել քրօրենսգրքի 309.1 հոդվածի հատկանիշներով:

«Пытали, требуя признать вину». Арестант армянской тюрьмы написал в ССС
Арестанта уголовно-исполнительного учреждения «Ванадзор» Арташеса А. пытали в отделении полиции, заставив признаться в краже. Об этом арестант пишет в сообщении, представленном в Специальную следственную службу.
Инцидент, сообщает Арташес А., произошел 17 марта 2015 года в Таширском отделении полиции Армении (Лорийская область). Арестант пишет, что его пытали замначальника и опер-уполномоченный отдела, при этом они наносили множество ударов по разным частям тела Арташеса А. Сотрудники полиции заставили его признаться в ограблении квартиры.
На основании сообщения арестанта заведено уголовное дело по статье 309.1 УК Армении (превышение должностных полномочий).