Պատգամավորը կոչ է արել տապալել «Սերժ Սարգսյանի իշխանությունը հավերժացնելու նախաձեռնությունը»
ժողովուրդը պետք է համախմբվի և անհնազանդություն սկսի՝ տապալելու Սերժ Սարգսյանի՝ իր իշխանությունը հավերժացնելու նախաձեռնությունը: Նման կոչով այսօր Ազգային Ժողովում հանդես է եկել «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Զարուհի Փոստանջյանը:
Այսօր ԱԺ-ում քվեարկության է դրվելու Սահմանադրական փոփոխությունների նախագծի վերջնական տեքստը, որը ներկայացվելու է հանրաքվեին:
«Այս օրինագիծն ապազգային է: Այն նորից մեր ժողովրդին ավելի ու ավելի մղելու է  դեպի արտագաղթ ու աղքատացում: Փաստորեն, Սերժ Սարգսյանի համար բավարար չէ մինչև 2018 թվականը լինել ՀՀ իշխանության ղեկին, նա ցականում է մնալ հավերժ: Իրեն, փաստորեն, բավարար չէ, որ 1.5 միլիոն մարդ իր պատճառով արտագաղթել է: Մենք պետք է համախմբվենք ու մոբիլիզացնենք մեր ուժերը: Մենք պետք է զանգվածային անհնազանդություն ցույց տանք իշխանության բոլոր ճյուղերին, քանի որ իշխանության բոլոր ճյուղերն էլ չեն գործում»,- ասել է Փոստանջյանը:
Նշենք, որ Սահմանադրական փոփոխությունների դեմ պայքարող նախաձեռնությունների «Ոչ»- ճակատը ժամը 12.00-ին երթ է նախաձեռնել դեպի ԱԺ՝ կոչ անելու ԱԺ պատգամավորներին դեմ քվեարկել փոփոխությունների նախագծին:

Армянский депутат призвал завалить увековечивание власти Сержа Саргсяна
«Народ должен сплотиться и начать неповиновение, чтобы завалить инициативу Сержа Саргсяна по увековечиванию своей власти». С таким призывом в Национальном Собрании Армении выступила руководитель оппозиционной фракции «Наследие» Заруи Постанджян.
5 октября на голосование будет поставлен окончательный текст проекта конституционных реформ, по которому затем пройдет референдум.
«Это антинациональный законопроект. Он снова выведет наш народ на путь эмиграции и обнищания. Фактически, Сержу Саргсяну недостаточно оставаться у власти до 2018 года, он хочет остаться навсегда. Мы должны сплотиться и мобилизовать наши силы. Мы должны продемонстрировать всем ветвям власти массовое неповиновение, так как ни одна из ветвей власти не действует», - заявила парламентарий.
В это же время блок «Нет!», созданный противниками конституционных реформ, проводил шествие к зданию парламента Армении, призывая депутатов голосовать против проекта.