Պատգամավորի փեսային դատախազի պահանջածից քիչ տվեցին․ Վերնիսաժի գործով վճիռ
Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը երեկ հրապարակել է Վերնիսաժի գործով դատավճիռը` պատգամավորի փեսային դատապարտելով 6,5 տարվա ազատազրկման։
Գործով անցնում էր ԱԺ պատգամավոր Կարո Կարապետյանի (Յուվեցի Կարո) փեսան՝ Գոռ Առաքելյանը, ով Վերնիսաժում վիճաբանել էր Վալերիկ Հովհաննիսյանի և Ներսես Մելքոնյանի հետ, կրակել էր՝ վնասվածքներ հասցնելով վերջիններիս և երեք այլ անձանց։ Մամուլում գրվել էր, որ Գոռ Առաքելյանն իր Toyota Landcruiser մեքենայով ցանկացել է դուրս գալ ստորգետնյա ավտոկայանատեղիից, սակայն Վալերիկ Հովհաննիսյանը և Նորայր Հարությունյանը BMW X 6 մակնիշի մեքենայով մոտ կես ժամ փակել են ճանապարհը՝ առաջացնելով խցանում և թույլ չտալով տարածքում մեքենաների երթևեկությունը, ինչի հետևանքով էլ վիճաբանություն է ծագել։
Մեղադրող դատախազը Գոռ Առաքելյանի համար պահանջել էր 9 տարի ազատազրկում, իսկ դատարանը մեղմել էր պահանջվող պատիժը և սահմանել 6 տարի 6 ամիս ազատազրկում։
Մյուս մեղադրյալները՝ Վալերիկ Հովհաննիսյանը և Ներսես Մելքոնյանը, դատապարտվել են համապատասխանաբար 3 և 2 տարվա ազատազրկման։ Հովհաննիսյանի նկատմամբ դատարանը, հակառակը, կես տարով խստացրել է դատախազի միջնորդած պատիժը։ Հրապարակումից հետո Հովհաննիսյանի հայրը՝ Սամվել Հովհաննիսյանը վրդովվել է և դուրս եկել դատարանից։ Նա լրագրողներին ասել է․ «էդքան բանից հետո թող ազատեին, պարգևատրեին (Գոռ Առաքելյանին), ոնց որ Սաֆարովին պարգևատրեցին։ Դատավորը սապլյակություն արեց, որովհետև մեշոկներով գումար է վերցրել»։

Armenian Lawmaker's Son-In-Law Sentenced to 6,5 Years Behind Bars; Sentence Commuted by Judge
A Yerevan court sentenced Gor Arakelyan (pictured), the son-in-law of Prosperous Armenia MP Karo Karapetyan, to 6,5 years' imprisonment for opening fire near the Yerevan outdoor market known as Vernissage in May, 2014 and causing injuries to five people. The prosecution had demanded a 9-year imprisonment for the accused, however, presiding judge Gagik Poghosyan decided to commute the sentence to a lesser one.
Recall, Arakelyan, 29, got into a dispute with Valerik Hovhannisyan and Nerses Melkonyan when the latter blocked his way as he was trying to exit an underground parking lot near the outdoor market with his Toyota Landcruiser; the two men blocked the road with their BMW X6 for nearly half an hour, obstructing traffic.
The two other defendants, Hovhannisyan and Nersisyan, were sentenced to 3 and 2 years behind bars, respectively. Here, on the other hand, the judge toughened the prosecutor's demanded punishment.
Angered by the verdict, accused Hovhannisyan's father, Samvel Hovhannisyan, said to reporters: “They should have just acquitted and rewarded . The judge acted like a milksop because he's been given bags of money.”