Պերմյակովի հայրը պնդում է՝ որդին հոգեկան խնդիրներ չի ունեցել. 168.am
Այս տարվա հունվարին Գյումրիում Ավետիսյանների ընտանիքի 7 անդամներին սպանելու մեջ մեղադրվող ռուսաստանցի զինծառայող Վալերի Պերմյակովի հայրը՝ Պավել Պերմյակովը պնդում է, որ իր որդին հոգեկան խնդիրներ չի ունեցել։ Այս մասին նա ասել է 168.am-ի հետ զրույցում։ Պերմյակովի՝ հոգեկան խնդիրներ ունենալու, 14 տարեկանից թմրամիջոցներ և ոգելից խմիչքներ օգտագործելու մասին բարձրաձայնել են գործի քննությունն իրականացնող ռուսաստանյան իրավապահ մարմինները։ Հոկտեմբերի 16-ին կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ Ավետիսյանների ընտանիքի իրավահաջորդների ներկայացուցիչ, փաստաբան Լուսինե Սահակյանն ընդգծել էր, որ ռուսական կողմի տրամադրած փաստաթղթերում անգամ ասված է եղել, թե բժիշկները նշել են, որ Պերմյակովը չէր կարող զենքով ծառայություն իրականացնել։
«Շատ բաներ են գրում, շատ բաներ են խոսում: Այդ ամենը ճիշտ չէ: Հոգեբանների մոտ նա չի բուժվել, լրիվ նորմալ, ադեկվատ տղա է եղել»,- ասել է Պավել Պերմյակովը։
Հոր խոսքով՝ մանկության տարիներին էլ իր որդին «նորմալ, հավասարակշռված տղա է» եղել։ Պավել Պերմյակովն ասել է, որ որդու ձերբակալությունից հետո նրա հետ չի խոսել, ինքը թույլտվություն է խնդրել զորամասից, սակայն մերժում ստացել։ Պերմյակովի հայրը չի հավատում, որ որդին կարող էր նման քայլի դիմել․ «Ի՞նչ գիտեմ ես՝ ինչ է տեղի ունեցել, ինչպե՞ս կարող եմ ասել: Ես պատկերացում չունեմ՝ ինչ կարող էր այնտեղ տեղի ունենալ:
Մենք չենք հավատում մեղավորությանը, չենք ընդունում պատիժը, որովհետև մենք գիտենք, որ նա չէ, մենք հավատում ենք դրան: Ի՞նչ պատիժ կարող է լինել, եթե նա չի եղել: Երբ ես հանդիպեմ նրան, խոսեմ հետը, այդ ժամանակ կերևա»:

«У сына не было проблем с психикой» - отец обвиняемого в убийстве в Гюмри
Отец обвиняемого в убийстве семьи Аветисянов в Гюмри российского военнослужащего Валерия Пермякова утверждает, что у сына не было проблем с психикой. Об этом Павел Пермяков заявил в беседе с 168.am. О том, что у военнослужащего 102-ой российской военбазы во втором по величине армянском городе были психические проблемы, он с 14 лет употреблял наркотики и алкоголь, заявили российские правоохранительные органы, проводящие расследование. На пресс-конференции 16 октября представитель правопреемников убитой семьи, адвокат Лусине Саакян заявила, что, согласно предоставленным российской стороной документам, врачи заявили, что Пермяков не мог служить с оружием в руках.
«Многое говорят, многое пишут. Все это неправда. Он не лечился у психологов, был совершенно нормальным, адекватным мальчиком», - сказал отец военнослужащего.
По словам Пермякова, и в детстве сын был «нормальным, уравновешенным мальчиком». После ареста с Валерием отец не говорил, просил разрешения у военчасти, однако ему отказали. Собеседник ресурса не верит, что Валерий Пермяков мог пойти на такое: «Откуда мне знать, что произошло? Как я могу что-то сказать? Я не имею понятия, что там могло случиться. Мы не верим в его виновность, не принимаем наказания, потому что знаем, что это не он, мы в этом верим. Какое наказание может быть, если это не он. Когда я с ним увижусь, поговорю, тогда будет видно».