ԱԱԾ֊ն հրաժարվում է ասել՝ քանի մարդ է կալանավորված «հանցավոր խմբի» գործով․ «ՀԺ»
ՀՀ ԱԱԾ-ն երեկ հրաժարվել է հայտնել, թե նոյեմբերի 25–ին Նորք-Մարաշ վարչական շրջանում վնասազերծված զինված խմբի գործով այս պահին քանի կալանավորված անձ կա։ Այս մասին գրում է «Հայկական ժամանակ» օրաթերթը։
«Նախաքննական մարմինը այս պահին նպատակահարմար չի գտնում կալանավորվածների թիվը հրապարակել»,– «ՀԺ»֊ի թղթակցին ասել են ԱԱԾ մամուլի ծառայությունից և հորդորել մի քիչ համբերել, պաշտոնական հաղորդագրություն կլինի։
«Մինչ ԱԱԾ-ն հրաժարվում է թիվ հրապարակել, իշխանական կուլիսներում և իրավապահ շրջանակներում խոսվում է, որ կալանավորվածների թիվը հասել է մի քանի տասնյակի, այնինչ, դեպքից 2 օր անց պաշտոնապես հայտարարվեց ընդամենը 21 կալանավորվածի մասին», ֊ գրում է թերթը։
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 25-ին ԱԱԾ֊ն հայտնել էր, որ բացահայտել է «կազմակերպված հանցավոր խմբակցություն», որի ղեկավարն է 34-ամյա Արթուր Վարդանյանը։

NSS Refuses to Reveal Number of Arrestees in 'Crime Group' Case - Press
Armenia's National Security Service refused to disclose on Wednesday the number of those currently under arrest in the case of the "organized criminal group" which was neutralized by the country's law-enforcement authorities late in November, local Haykakan Zhamanak daily reports.
“The preliminary investigation body does not find it appropriate to reveal the number of arrestees at this point in time,” a NSS spokesperson told the paper and urged to wait for the official statement.
“While the NSS refuses to publish a figure, rumors are circulating behind the scenes in political and law enforcement circles that the number of those arrested has reached several dozen. Two days after the , meanwhile, had officially announced about only 21 detainees,” Haykakan Zhamanak writes.