Գյումրիում հարբած ռուս զինծառայողը փորձել է բնակարան ներխուժել․ «ՀԺ»
Հունվարի 30-ին՝ կեսգիշերին մոտ, Գյումրիի Անի թաղամասի Պարույր Սևակ 13 շենքում բնակվող Երանոսյանների բնակարան ներխուժելու փորձ է կատարել 1990 թվականին ծնված ռուսաստանյան 102-րդ ռազմաբազայի պայմանագրային զինծառայող Սերգեյ Սուրնիկովը, գրում «Հայկական ժամանակ» օրաթերթը:
Թերթի հետ զրույցում Շիրակի մարզի դատախազ Րաֆֆի Ասլանյանը տեղեկացրել է, որ զինծառայողը բացատրություն տալուց հետո ազատ է արձակվել: «ՀԺ»֊ի թղթակցի հարցին, թե ի՞նչ բացատրություն է տվել Սուրնիկովը, ինչո՞ւ է փորձել ներխուժել Երանոսյանների բնակարան, դատախազը պատասխանել է, որ զինծառայողը շփոթել է բնակարանները. «Նա հարբած է եղել: Փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել, որ համածառայակից ընկերը բնակվում է Անի թաղամասի Պարույր Սեւակ 14 շենքի 9-րդ բնակարանում: Ինքը բացատրության մեջ նշել է, որ համածառայակից ընկերոջ հետ իր տանը խմել են, հետո դուրս է եկել, որ տաքսիով գնա, տաքսի չի եղել, հետ է վերադարձել, սակայն շփոթել է, գնացել ուրիշի տուն», - ասել է Ասլանյանը:
Մարզի դատախազն ասել է նաև, որ իր հանձնարարությամբ դեպքի առնչությամբ նյութեր են նախապատրաստվում: Թերթի տեղեկություններով, ռուս զինծառայողը զինված չի եղել:

Drunk Soldier of Russian Military Base Tried to Enter Gyumri Home: Press
A 26-year-old contract serviceman of the 102nd Russian military base in Armenia's second largest city of Gyumri attempted around midnight on January 30 to break into an apartment on the city's 13 Paruyr Sevak street, Haykakan Zhamanak daily newspaper reports, stressing that the soldier was unarmed.
Raffi Aslanyan, the prosecutor of Armenia's Shirak province, told the paper that soldier Sergey Surnikov was released after having been questioned in a police precinct. When asked what the soldier's motives had been for trying to enter the Yeranosyans' apartment, Aslanyan replied that Surnikov had “confused the apartments.”
“He was drunk. There is actual evidence that his fellow serviceman lives in an apartment on 14 Paruyr Sevak street. explained during questioning that after having a few drinks at his friend's place he left the apartment in hopes of getting a taxi. Unable to find one, however, he went back and, having confused the buildings, tried to enter someone else's apartment,” the prosecutor said.