Գյումրիում հարբած ռուս զինծառայողը փորձել է բնակարան ներխուժել․ «ՀԺ»
Հունվարի 30-ին՝ կեսգիշերին մոտ, Գյումրիի Անի թաղամասի Պարույր Սևակ 13 շենքում բնակվող Երանոսյանների բնակարան ներխուժելու փորձ է կատարել 1990 թվականին ծնված ռուսաստանյան 102-րդ ռազմաբազայի պայմանագրային զինծառայող Սերգեյ Սուրնիկովը, գրում «Հայկական ժամանակ» օրաթերթը:
Թերթի հետ զրույցում Շիրակի մարզի դատախազ Րաֆֆի Ասլանյանը տեղեկացրել է, որ զինծառայողը բացատրություն տալուց հետո ազատ է արձակվել: «ՀԺ»֊ի թղթակցի հարցին, թե ի՞նչ բացատրություն է տվել Սուրնիկովը, ինչո՞ւ է փորձել ներխուժել Երանոսյանների բնակարան, դատախազը պատասխանել է, որ զինծառայողը շփոթել է բնակարանները. «Նա հարբած է եղել: Փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել, որ համածառայակից ընկերը բնակվում է Անի թաղամասի Պարույր Սեւակ 14 շենքի 9-րդ բնակարանում: Ինքը բացատրության մեջ նշել է, որ համածառայակից ընկերոջ հետ իր տանը խմել են, հետո դուրս է եկել, որ տաքսիով գնա, տաքսի չի եղել, հետ է վերադարձել, սակայն շփոթել է, գնացել ուրիշի տուն», - ասել է Ասլանյանը:
Մարզի դատախազն ասել է նաև, որ իր հանձնարարությամբ դեպքի առնչությամբ նյութեր են նախապատրաստվում: Թերթի տեղեկություններով, ռուս զինծառայողը զինված չի եղել:

В Армении пьяный российский военнослужащий пытался проникнуть в квартиру незнакомых людей
Около полуночи 30 января попытку проникнуть в квартиру Ераносянов, проживающих по адресу ул. Паруйра Севака 13 в районе Ани в Гюмри, совершил 26-летний военнослужащий 102-ой российской военбазы Сергей Сурников, пишет газета «Айкакан жаманак».
Прокурор Ширакской области Армении Раффи Асланян сообщил изданию, что военнослужащего отпустили после того, как он дал разъяснения. На вопрос корреспондента, как Сурников объяснил попытку проникнуть в дом к незнакомым людям, прокурор ответил, что военнослужащий перепутал квартиры: «Он был пьян. Получены фактические данные о том, что его сослуживец проживает в девятой квартире 14-ого здания на улице Паруйра Севака в районе Ани. В разъяснении он отметил, что выпил с сослуживцем, затем вышел, хотел уехать на такси, но такси не было, поэтому он вернулся, однако по ошибке попал к другим», - заявил Асланян.
Прокурор поручил подготовить материалы в связи с инцидентом. По данным «Айкакан жаманак», военнослужащий не был вооружен.