Սահմանին երկու զինծառայող է զոհվել․ ՀՀ ՊՆ
Ապրիլի 25-ին և լույս 26-ի գիշերը ղարաբաղա֊ադրբեջանական շփման գծում հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցներից մահացու վիրավորումներ են ստացել Պաշտպանության բանակի պայմանագրային զինծառայողներ Տիգրան Մխիթարի Պողոսյանը (ծնվ. 1992թ.) և Արամ Նիկոլայի Առուշանյանը (ծնվ. 1972թ.): Այս մասին հաղորդում է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը:
Պն֊ն նշում է, որ ղարաբաղյան բանակը դիմել է «կանխարգելիչ քայլերի և թիրախային հարվածներ հասցրել հակառակորդի առաջնային դիրքերին ու կրակային հենակետերին` պատճառելով կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի նշանակալի կորուստներ»:
Համաձայն ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության, հրադադարի խախտում է գրանցվել նաև հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում։

На границе в Карабахе погибли двое военнослужащих – Минобороны
В ночь на 26 апреля в результате огня, открытого противником на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения, смертельные огнестрельные ранения получили военнослужащие контрактной службы Тигран Погосян (1992г.р.) и Арам Арушанян (1972), сообщает Минобороны Армении.
Ведомство, в частности, отмечает, что карабахская армия «предприняла превентивные меры и нанесла точечные удары по передовым позициям противника и огневым опорным пунктам».
По сообщению Минобороны, нарушение режима прекращения огня зафиксировано и в северо-восточной части государственной армяно-азербайджанской границы.