Լրագրողին ուզում էին բերման ենթարկել Սեյրան Օհանյանի անվտանգության պետի մասին հոդվածից հետո․ armlur.am (թարմացված)
Այսօր առավոտյան 10։30-ի սահմաններում ռազմական ոստիկանության աշխատակիցներն եկել են «Ժողովուրդ» օրաթերթի և Armlur.am կայքի լրագրող Քնար Մանուկյանի բնակարան և ցանկացել են նրան բերման ենթարկել: Այս մասին գրել է Armlur.am֊ը՝ նշելով, որ նման գործողության պատճառը «Ժողովուրդ» օրաթերթի նյութն է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի անվտանգության պետ Սերգեյ Հայրապետովի մասին։ Մանուկյանի բնակարան են գնացել օրաթերթի գլխավոր խմբագիր Թագուհի Թովմասյանն ու փոխխմբագիր Վահագն Հովակիմյանը:
«Այն բանից հետո, երբ նրանք ներկայացրել են համապատասխան օրենքները, ՌՈ ծառայողները հրաժարվել են լրագրողին բերման ենթարկել և խոստովանել, որ քննիչի անհիմն որոշումն է ստեղծված իրավիճակի պատճառը», ֊ նշում է կայքը:
Armlur.am-ը նաև հրապարկել է Քննչական Կոմիտեի հատուկ կարևորության գործերի քննության վարչության քննիչ Գ․ Խաչիկյանի ծանուցումը, որով քննիչը «առաջարկում էր» լրագրողին ներկայանալ վարչություն ՝քննչական գործողություններ կատարելու համար։
«Ժողովուրդ» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր Թագուհի Թովմասյանը պատասխան գրություն է ուղարկել՝ ընդգծելով, որ իրենց հայտնի բոլոր տեղեկություններն արդեն զետեղվել են հոդվածում և լրագրողը չի կարող ընդունել քննիչի առաջարկը։ Բացի դա, Թովմասյանը նշել է, որ Քնար Մանուկյանը վկա, կասկածյալ կամ տուժող չի հանդիսանում։ Խմբագրի խոսքով՝ իրենք չեն կարող քննիչին «օգտակար լինել» նաև տեղեկատվության աղբյուրի բացահայտման հարցում։
Համաձայն Քնար Մանուկյանի հոդվածի՝ Սերգեյ Հայրապետովը ծեծի է ենթարկել ՀՀ ՊՆ նյութատեխնիկական դեպարտամենտի տեխնիկական ապահովման վարչության գլխավոր մասնագետ Արսեն Ղարիբջանյանին՝ ստիպելով «գրել» ՀՀ ՊՆ վերահսկիչ վարչության ընդհանուր վերահսկման բաժնի պետ, գնդապետ Սամվել Խաչատրյանի դեմ։
Հոդվածում, մասնավորապես, ասվում էր․
«Ամեն ինչ սկսվել է այս տարվա մարտից, երբ դեռ ՊՆ-ում կոռուպցիոն բացահայտումները հրապարակային ընթացք չունեին, ապրիլյան 4-օրյա պատերազմն էլ չէր սկսվել։ Այսպիսով, ՀՀ ՊՆ վերահսկիչ վարչության ընդհանուր վերահսկման բաժնի պետ, գնդապետ Սամվել Խաչատրյանը բացահայտել է, որ «Էլ թեք քոմփ» ՍՊԸ-ի կողմից ՊՆ-ին մատակարարվող տեխնիկայի գները ուռճացված են։ Խաչատրյանի գործունեության արդյունքների մասին ՊՆ-ում սկսել են խոսել, Սերգեյ Հայրապետովը նրան զգուշացրել է, որ վերը նշված ընկերության մասին մոռանա և չզեկուցի վերադասին, այլապես «կփոշմանի»։ Սակայն Խաչատրյանը չի լսել «խորհուրդը» և իր կողմից հայտնաբերված չարաշահման մասին վերադասին զեկուցել է։ Արդյունքը եղել է այն, որ Սամվել Խաչատրյանն այսօր կալանքի տակ է։ Իսկ Սեյրան Օհանյանը, նրա անվտանգության պետն էլ շարունակում են պաշտոնավարել, ընկերություններն էլ իրենց ուզած գներով ինչ-որ բաներ են վաճառում ՀՀ ՊՆ-ին ու սրընթաց հարստանում»։

Журналистку хотели задержать после статьи о сотруднике Минобороны Армении
Утром 17 июня в квартиру корреспондента газеты «Жоховурд» и сайта Armlur.am Кнар Манукян прибыли сотрудники военной полиции Армении с намерением задержать журналиста. По сообщению Armlur.am, причиной для таких действий послужил материал газеты о начальнике безопасности министра обороны Сергее Айрапетове. На положение 12:30 информации о задержании Манукян еще не было.
В квартиру Манукян прибыли главред издания Тагуи Товмасян и замредактора Ваагн Овакимян. «После того, как они сослались на соответствующие законы, служащие ВП отказались от идеи задержания и признались, что сложившаяся ситуация стала результатом необоснованного решения следователя», - отмечается на сайте.
Armlur.am опубликовал повестку следователя следственного управления по особо важным делам Следственного Комитета Армении Г. Хачикяна, в котором он «предлагает» журналисту явиться в управление для проведения следственных действий.
Главный редактор «Жоховурд» Тагуи Товмасян отправила ответное письмо, отметив, что располагаемая ими информация напечатана в статье, и журналист не может принять предложение следователя. Кроме того, как отметила Товмасян, Кнар Манукян не является свидетелем, подозреваемым или пострадавшим по делу. Редактор отметил, что они не могут «быть полезными» следователю и в вопросе раскрытия источника информации.
Согласно статье Манукян, Сергей Айрапетов избил главного эксперта управления материально-технического обеспечения при Минобороны Арсена Гарибджаняна, заставив дать показания полковника контрольного управления Самвела Хачатряна. В статье, в частности, говорится: «Все началось в марте этого года, когда случаи коррупции еще не получили публичную огласку, а апрельская 4-дневная война не началась. Полковник контрольного управления министерства обороны Самвел Хачатрян установил, что цены на технику, поставляемую в оборонное ведомство ООО «Эл тек комп», завышены. О результатах деятельности Хачатряна заговорили, Сергей Айрапетов предупредил его о необходимости забыть об отмеченной компании и не докладывать вышестоящим, иначе «пожалеет». Однако Хачатрян не прислушался к «совету». В итоге в настоящее время Самвел Хачатрян под арестом. А Сейран Оганян и его начальник безопасности остаются на своих должностях, компании по удобным им ценам продают что-то Минобороны и стремительно богатеют»».