Ձերբակալվել է զինվորի սպանության մեջ մեղադրվող ծառայակիցը
Լեռնային Ղարաբաղի հարավում տեղակայված զորմասերից մեկի ժամկետային զինծառայող, 19-ամյա Վահագն Վիրաբյանի սպանության մեջ մեղադրվում է նրա ծառայակիցը։ Այս մասին հաղորդում է ՀՀ քննչական կոմիտեն՝ չնշելով կասկածյալի անունը։ Վերջինս ձերբակալված է։
Դեպքը տեղի է ունեցել հոկտեմբերի 15-ի առավոտյան։ Ըստ քննության վարկածի՝ ծառայակիցն իրեն ամրակցված ինքնաձիգից կրակահերթ է արձակել մարտական դիրքում հերթապահող Վիրաբյանի ուղղությամբ։
Վիրաբյանը մահացել է դեմքի և կրծքավանդակի շրջաններում ստացած հրազենային վնասվածքներից։ Քրգործը հարուցվել է սպանության հոդվածով։

В Карабахе арестован военнослужащий по обвинению в убийстве сослуживца
В убийстве 19-летнего военнослужащего срочной службы одной из военчастей на юге Нагорного Карабаха Ваагна Вирабяна обвиняется его сослуживец. Об этом сообщает Следственный Комитет Армении. При этом структура не называет имени уже арестованного подозреваемого.
Инцидент произошел утром 15 октября. По версии следствия, сослуживец открыл огонь из автомата в направлении Вирабяна, осуществлявшего дежурство на боевой позиции. Военнослужащий скончался от огнестрельных ранений в области лица и груди. Заведено уголовное дело по статье «убийство».