ՀՀԿ֊ի և ՀՎԿ֊ի քվեաթերթիկները նշումով են․ Գլխավոր դատախազություն դիմում է ներկայացվել
Այսօր անցկացվող Ազգային ժողովի ընտրություններին դիտորդական առաքելություն իրականացնող «Անկախ դիտորդ» դաշինքի ներկայացուցիչներն արձանագրել են, որ Արմավիրի մարզի թիվ 16/15 տեղամասում Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության քվեաթերթիկի վրա առկա է գծանշում, որն էականորեն տարբերվում է մյուս կուսակցությունների՝ նման գծանշում չունեցող քվեաթերթիկներից։
Այս մասին գրել է Հելսինկյան Քաղաքացիական Ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակը՝ տեղեկացնելով, որ նման գծանշում առկա է եղել նաև Երևանի թիվ 04/53 տեղամասում «Հայկական վերածնունդ» կուսակացության քվեաթերթիկների վրա, իսկ Կոտայքի մարզի 27/16 տեղամասում նման գծանշում է եղել և՛ «Հայկական վերածնունդ» կուսակացության, և՛ Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության քվեաթերթիկների վրա:
Խախտումների վերաբերյալ մի քանի կազմակերպություններ՝ «Անկախ դիտորդ» հասարակական դաշինքի հիմնադիր անդամները, Հելսինկյան Քաղաքացիական Ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակը, «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ-ն, Մարտունու կանանց համայնքային խորհուրդը և Գորիսի մամուլի ակումբը, էլեկտրոնային փոստով դիմում են ներկայացրել ՀՀ Գլխավոր դատախազություն և ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով:

На проходящих в Армении выборах обнаружены бюллетени правящей партии с меткой
В ходе проходящих 2 апреля парламентских выборов в Армении представители союза "Независимый наблюдатель" обнаружили на избирательном участке 16/15 в городе Армавир бюллетени правящей Республиканской партии с маркировкой, которых нет на бюллетенях других политических сил. Об этом сообщает ванадзорский офис Хельсинкской гражданской ассамбеи. Согласно заявлению правозащитной организации, маркировка присутствовала и на бюллетенях "Армянского возрождения" на избирательном участке 04/53 в Ереване, а на участке 27/16 в Котайкской области схожий знак присутствовал на бюллетенях обеих партий.
Несколько организаций, в частности, члены союза "Независимый наблюдатель", ванадзорский офис ХГА, "Союз информированных граждан", Общинный совет женщин Мартуни и Горисский пресс-клуб отправили электронную жалобу полиции и ЦИК Армении.