ՀՀԿ֊ի և ՀՎԿ֊ի քվեաթերթիկները նշումով են․ Գլխավոր դատախազություն դիմում է ներկայացվել
Այսօր անցկացվող Ազգային ժողովի ընտրություններին դիտորդական առաքելություն իրականացնող «Անկախ դիտորդ» դաշինքի ներկայացուցիչներն արձանագրել են, որ Արմավիրի մարզի թիվ 16/15 տեղամասում Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության քվեաթերթիկի վրա առկա է գծանշում, որն էականորեն տարբերվում է մյուս կուսակցությունների՝ նման գծանշում չունեցող քվեաթերթիկներից։
Այս մասին գրել է Հելսինկյան Քաղաքացիական Ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակը՝ տեղեկացնելով, որ նման գծանշում առկա է եղել նաև Երևանի թիվ 04/53 տեղամասում «Հայկական վերածնունդ» կուսակացության քվեաթերթիկների վրա, իսկ Կոտայքի մարզի 27/16 տեղամասում նման գծանշում է եղել և՛ «Հայկական վերածնունդ» կուսակացության, և՛ Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության քվեաթերթիկների վրա:
Խախտումների վերաբերյալ մի քանի կազմակերպություններ՝ «Անկախ դիտորդ» հասարակական դաշինքի հիմնադիր անդամները, Հելսինկյան Քաղաքացիական Ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակը, «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ-ն, Մարտունու կանանց համայնքային խորհուրդը և Գորիսի մամուլի ակումբը, էլեկտրոնային փոստով դիմում են ներկայացրել ՀՀ Գլխավոր դատախազություն և ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով:

Representatives of the Independent Observer public union, which is conducting a monitoring mission at today's parliamentary elections in Armenia, have noticed that the ballot papers for the ruling Republican Party at the 16/15 polling station in Armavir province feature small black markings which the ballot papers for the other parties and blocs lack, the Helsinki Citizens Assembly Vanadzor Office (HCAV) reports.
According to HCAV, the alien mark has also been observed on Armenian Renaissance party ballot papers at Yerevan's 04/53 polling station, and on both Republican Party and Armenian Renaissance papers at the 27/16 polling station in Kotayk province.
Several monitoring missions, among them the Independent Observer, HCAV, and the Union of Informed Citizens public organization, have jointly filed an electronic complaint to the office of Armenia's General Prosecutor and the Central Election Commission.