Չինովնիկների խոստումից հետո Աշտարակի դպրոցում դադարեցրել են դասադուլը
Աշտարակի Վարդգես Պետրոսյանի անվան դպրոցը մեկօրյա դասադուլից հետո պայմանականորեն վերսկսել է դասերը։ Արագածոտնի մարզի բարձրաստիճան չինովնիկները կրկին լավատեսական խոստումներ են տվել տնօրինությանը և ծնողկոմիտեին։
Սեպտեմբերի 26-ի առավոտվանից Աշտարակ քաղաքի հիմնական դպրոցի ծնողական կոմիտեն և մանկավարժական անձնակազմը դասադուլ էին հայտարարել՝ պահանջելով հիմնանորոգել 60 և ավել տարի առաջ կառուցված դպրոցը։ 200 հոգու համար նախատեսված վթարային դպրոց հաճախում են 602 աշակերտներ։
Epress.am-ի հետ զրույցում դպրոցի տնօրեն Գրիշա Գևորգյանը նշել է, որ այսօր՝ քիչ առաջ, դպրոց են ժամանել Արագածոտնի մարզպետ Աշոտ Սիմոնյանը և Աշտարակի քաղաքապետ Թովմաս Շահվերդյանն ու քննարկել դպրոցի հարցը։ Որոշվել է հանրակրթարանի հիմնանորոգումը սկսել 3 օրից կամ ամենաուշը՝ հունվարին։ Չնայած ժամկետների վերաբերյալ ոչ կոնկրետ պայմանավորվածությանը, դպրոցի տնօրենը վստահեցրել է, որ ամեն ինչ «դինամիկ շարժման մեջ է» և դպրոցի հարցը լուծվելու է։
Նշենք, որ երեկ մեզ հետ զրույցում դպրոցի ուսուցիչներն ասել էին, որ իրենք տարիներ շարունակ դպրոցի հիմնանորոգման համար դիմել են պատկան մարմիններին, սակայն ապարդյուն։

After a day of boycott, the Vardges Petrosyan school in Ashtarak has conditionally resumed classes. The school’s pedagogical staff and the parent committee have again been given optimistic promises from high-ranking officials of the Aragatsotn province.
On September 26, the parent committee of the school after Vardges Petrosyan and the pedagogical staff, including the headmaster, announced an open-ended strike, demanding a major overhaul of the 60-year-old school building, which houses more than 600 children instead of the envisaged 200.
Speaking to Epress.am, headmaster Grisha Gevorgyan said Aragatsotn governor Ashot Simonyan and Ashtarak mayor Tovmas Shahverdyan went to the school today and discussed the issue. It was decided that renovation works at the school would begin in 3 days or “in January, the latest.” Despite the officials’ uncertain promise, the headmaster is convinced that “the process is proceeding dynamically” and the issue will soon be resolved.