Չինովնիկների խոստումից հետո Աշտարակի դպրոցում դադարեցրել են դասադուլը
Աշտարակի Վարդգես Պետրոսյանի անվան դպրոցը մեկօրյա դասադուլից հետո պայմանականորեն վերսկսել է դասերը։ Արագածոտնի մարզի բարձրաստիճան չինովնիկները կրկին լավատեսական խոստումներ են տվել տնօրինությանը և ծնողկոմիտեին։
Սեպտեմբերի 26-ի առավոտվանից Աշտարակ քաղաքի հիմնական դպրոցի ծնողական կոմիտեն և մանկավարժական անձնակազմը դասադուլ էին հայտարարել՝ պահանջելով հիմնանորոգել 60 և ավել տարի առաջ կառուցված դպրոցը։ 200 հոգու համար նախատեսված վթարային դպրոց հաճախում են 602 աշակերտներ։
Epress.am-ի հետ զրույցում դպրոցի տնօրեն Գրիշա Գևորգյանը նշել է, որ այսօր՝ քիչ առաջ, դպրոց են ժամանել Արագածոտնի մարզպետ Աշոտ Սիմոնյանը և Աշտարակի քաղաքապետ Թովմաս Շահվերդյանն ու քննարկել դպրոցի հարցը։ Որոշվել է հանրակրթարանի հիմնանորոգումը սկսել 3 օրից կամ ամենաուշը՝ հունվարին։ Չնայած ժամկետների վերաբերյալ ոչ կոնկրետ պայմանավորվածությանը, դպրոցի տնօրենը վստահեցրել է, որ ամեն ինչ «դինամիկ շարժման մեջ է» և դպրոցի հարցը լուծվելու է։
Նշենք, որ երեկ մեզ հետ զրույցում դպրոցի ուսուցիչներն ասել էին, որ իրենք տարիներ շարունակ դպրոցի հիմնանորոգման համար դիմել են պատկան մարմիններին, սակայն ապարդյուն։

Забастовку в аштаракской школе прекратили после обещания чиновников
После дня бойкота в школе имени Вардгеса Петросяна решили условно возобновить занятия. Дирекция и родительский комитет снова получили оптимистичные обещания от высокопоставленных чиновников Арагацотнской области.
Забастовка в основной школе города Аштарак была объявлена утром 26 сентября с требованием ремонта в построенном более 60 лет назад здании. Более 602 детей учатся в единственной школе региона, рассчитанной на 200 учеников.
Директор учреждения Гриша Геворгян сообщил в беседе с Epress.am, что в среду к ним прибыл губернатор области Ашот Симонян и мэр города Товмас Шахвердян. Было решено начать ремонт «дня через три или, в крайнем случае, в январе». Несмотря на неопределенность по части сроков, директор школы заверил, что «процесс протекает динамично» и вопрос будет решен.
Ранее учителя школы заявили, что они на протяжении лет обращались в органы по вопросу капитального ремонта, но результатов это не дало.