Սեպտեմբերի 29-ին՝ 01։00-ին, «Արմավիր» բժշկական կենտրոն են տեղափոխել 1 տարեկան Արման Գրիգորյանի դին։ Այս մասին Epress.am-ի հետ զրույցում ասել են հիվանդանոցից։
Հիվանդանոցի բժշկուհի Նառա Անաստայանը, որը ընդունել է դին և արձանագրել մահը, մեզ հետ զրույցում նշել է, որ իր գնահատմաբ՝ երեխայի մահը վրա է հասել հիվանդանոց բերելուց ժամեր առաջ․ «Արդեն սառած-կապտած էր, դիակային բծերով։ Երբ մորը հարցրինք՝ ե՞րբ է մահացել, ասաց՝ 4 ժամ առաջ»։
Երեխայի մայրը, հիվնադանոցում ասել է, որ իրենց պատահական մարդիկ են վերցրել փողոցից և բերել հիվանդանոց։ Մայրը Անաստասյանի գնահատմամբ՝ գտնվել է նորմալ վիճակում, բժշկական օգնության կարիք չի զագցել։
Shamshyan.com-ի տեղեկություններով՝ նախորդ օրը՝ 21։00-ի սահմաններում Արմավիրի մարզի հանդամասերից մեկում Գյումրի քաղաքի բնակիչ՝ 32-ամյա Ռուստամ Մանուկյանը ծեծել է իր կնոջը՝ Վանաձոր քաղաքի բնակիչ, 30-ամյա Օվսաննա Գրիգորյանին և 1 տարեկան որդուն՝ Արման Գրիգորյանին։
Փաստի առթիվ Արմավիրի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քր.օր-ի 104 հոդվածի 1-ին մասի (սպանություն) և 118 հոդվածի (ծեծ) հատկանիշներով։

В больницу Армавира поступил труп ребенка. Уголовное дело - по статье убийство
В ночь на 29 сентября в медцентр «Армавир» доставили труп годовалого Армана Григоряна. Врач больницы Нара Анастасян сообщила Epress.am, что именно она приняла труп и зафиксировала смерть. По оценке собеседницы, смерть наступила за 4 часа до момента поступления в больницу.
«Он уже был холодный, посиневший, с трупными пятнами. Cпросили мать, когда он скончался, сказала «4 часа назад».
Медперсоналу женщина сообщила, что их подобрали на улице и привезли в медцентр случайные люди. Мать, по словам Анастасян, не нуждалась в медицинской помощи, была «в нормальном состоянии».
По данным Shamshyan.com, накануне на одном из полей Армавирской области, 32-летний житель города Гюмри Рустам Манукян избил супругу, уроженку Ванадзора, 30-летнюю Овсанну Григорян и ее годовалого сына Армана Григоряна. В следственном управлении Армавирской области заведено уголовное дело по статьям 104 и 118 УК Армении - «Убийство» и «Побои».