Համահայկական օլիմպիադային կմասնակցի մոտ 40 շախմատիստ
Սերժ Սարգսյանն այսօր շախմատի ակադեմիայում ներկա է գտնվել օգոստոսի 15-23-ը Երևանում կայանալիք շախմատի համահայկական երիտասարդական առաջին օլիմպիադայի բացման հանդիսավոր արարողությանը, հայտնում է ՀՀ նախագահի պաշտոնական կայքը:
Օլիմպիադային կմասնակցեն բարձր վարկանիշային կարգ ունեցող շուրջ քառասուն հայ շախմատիստներ Հայաստանից, Արցախից և սփյուռքից:
Օլիմպիադայի անցկացումը նպատակ ունի խթանելու Հայաստանի և սփյուռքի երիտասարդության կապերը մարզական ոլորտում, նաև` ներկայացնելու և տարածելու Հայաստանի շախմատային ավանդույթները:

Armenian President Serzh Sargsyan was at the Chess Academy of Armenia today to participate in the opening ceremony of the first Pan-Armenian Youth Chess Olympiad, taking place August 15–23 in Yerevan, according to the RA President’s official website.
About 40 Armenian chess players from Armenia, Nagorno-Karabakh and the Diaspora will be participating in the Olympiad, which aims to promote ties between youth from Armenia and the Diaspora, as well as to showcase and disseminate Armenia’s chess customs.