Բրիտանացի պատգամավորի մուտքը Ադրբեջան կարգելեն ԼՂՀ այցի պատճառով
Բրիտանացի պատգամավորն Ադրբեջանում կարող է անցանկալի անձ ճանաչվել` «անօրինական» կերպով Լեռնային Ղարաբաղ այցելելու պատճառով:
«Ադրբեջանի Արտաքին գործերի նախարարությունը հանձնարարել է Մեծ Բրիտանիայում Ադրբեջանի դեսպանատանը ճշտել Բրիտանայի խորհրդարանի պատգամավոր Սթիվեն Փաունդի Լեռնային Ղարաբաղ այցելելու մասին տեղեկատվությունը», - հայտատարել է Ադրբեջանի ԱԳՆ-ի պաշտոնական ներկայացուցիչ Էլհան Պոլուխովը 1news.az-ին:
Պոլուխովի խոսքերով` տեղեկատվության հաստատման դեպքում Սթիվեն Փաունդը Ադրբեջանում անցանկալի անձ կհայտարարվի:

A UK Member of Parliament might be recognized as an "undesirable person" in Azerbaijan due to his "illegal" visit to Nagorno-Karabakh, reports 1news.az.
"Azerbaijan's Ministry of Foreign Affairs has instructed the Embassy of Azerbaijan in Great Britain to verify the information on British MP Stephen Pound's visit to Nagorno-Karabakh," said the official representative of Azerbaijan's Ministry of Foreign Affairs, Elhan Polukhov.
According to Polukhov, if the information is correct, Pound will be declared a undesirable person in Azerbaijan.