Սորոսը 100 մլն դոլար նվիրաբերեց իրավապաշտպան կազմակերպությանը
Հայտնի գործարար, միլիարդատեր Ջորջ Սորոսը 100 միլիոն դոլար է տրամադրելու մարդու միջազգային իրավապաշտպան Human RightsWatch կազմակերպությանը` վերջինիս գործունեության սահմաններն ընդլայնելու նպատակով:
Երեքշաբթի Սորոսը հայտարարել է, որ այնքան էլ լավ չէ, որ Human Rights Watch-ը միայն ամերիկացիների կողմից է ֆինանսավորվում, քանի որ Միացյալ Նահանգները կորցնում են «բարոյական աստիճանը», երբ խոսքը վերաբերում է չարաշահումների դեմ պայքարին, հաղորդում է AP-ն:
Ներդրումը 10 տարվա ընթացքում է իրականացվելու և այն կարևոր մեկնարկ է կազմակերպության համար, որն աշխարհի 90 երկրներում պայքարում է մարդու իրավունքների համար:

Billionaire investor George Soros is putting up $100 million, one of the largest donations of its kind, to expand Human Rights Watch, or HRW, and help it court more global support, AP reports.
The financier said on Tuesday that it's become a disadvantage for the group to be primarily funded by Americans because the US has lost the "moral high ground" when it comes to fighting abuses.
The gift, to be distributed over 10 years, is meant as a dramatic start toward major growth for the group, which documents abuses and advocates for human rights in about 90 countries.