Բանակային հոլովակի «հերոսը» բացահայտվել է. ՊՆ
Օրերս ինտերնետ ցանցում հայտնված զինծառայողների միջև ոչ կանոնադրական փոխհարաբերությունների վերաբերյալ տեսանյութի առթիվ ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը իրազեկել է, որ դեպքի բոլոր մասնակիցները բացահայտվել են և բերման են ենթարկվել ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանություն:
Դեպքի կապակցությամբ նախապատրաստված նյութերը ՊՆ ռազմական ոստիկանության կողմից 2010թ. սեպտեմբերի 17-ին փոխանցվել են ՀՀ զինվորական դատախազություն: Հարուցվել է քրեական գործ: ՊՆ-ի հաղորդագրության համաձայն, դեպքի մանրամասների մասին կհաղորդվի լրացուցիչ:
Նշենք, որ երեկ և այսօր տպագիր մամուլում արդնե իսկ լուրեր էին հրապարակվել, որ հոլովակում պատկերված անձը բացահայտվել է և բերման է ենթարակվել:

Officer in Hazing Army Video Found and Detained: Defense Ministry
The RA Ministry of Defense Information and Public Relations Department informed the press that on the matter of the army hazing video which appeared online and was making waves recently, all the participants in the incident have been identified and have been detained by the RA Defense Ministry military police.
On Sept. 17, the Defense Ministry military police transfered the preliminary material for the case to the RA military prosecutor's office. According to the release issued by Armenia's Ministry of Defense, more details related to the case will come.
Note that yesterday and today, local print media were already reporting that the individual shown in the video was found and had been detained.