Բաքուն Երևանից պատասխանի է սպասում Մադրիդյան առաջարկների վերաբերյալ
Բաքուն Երևանից պատասխանի է սպասում Մադրիդյան առաջարկների վերաբերյալ: Այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովը, ով աշխատանքային այղոց գտնվում է Վրաստանում:
«Խոսքն այն նախագծի մասին է, որը 2007 թվականին Միացյալ Նահանգների, Ֆրանսիայի և Ռուսաստանի մասնակցությամբ համաձայնեցվել էր Ադրբեջանի և Հայաստանի նախագահների հետ»,- ասել է Մամեդյարովը:
Նրա խոսքով` այս նախագիծը փոխանցվել էր ադրբեջանական կողմին, որը համապատասխան արձագանք էր տվել դեռևս նախորդ տարվա դեկտեմբերին:
«Այնինչ հայկական կողմն իր պատասխանը չի ներկայացրել: Աստանայում կայանալիք ԵԱՀԿ գագաթաժողովին մեկ ամիս է մնացել, սպասենք»,- Մամեդյարովի խոսքերն է մեջբերում Trend գործակալությունը:

Home / Armenia / Baku Waiting for Yerevan’s Response on Madrid Principles
Baku is waiting for a response from Yerevan on proposals to the Madrid principles for resolving the Nagorno-Karabakh conflict, Azerbaijani Foreign Minister Elmar Mammadyarov told Trend News Agency at a briefing in the Georgian Foreign Ministry today.
“It deals with the plan which was agreed by Azerbaijani and Armenian presidents at the meeting under the mediation of the United States, France and Russia in 2007,” he said.
According to Mammadyarov, the draft was submitted to Azerbaijan, which prepared the appropriate response in December last year.
“However, the Armenian side has not replied yet. Let’s see, a month left before the OSCE summit in Astana,” he said.