Հայաստանը և Սլովակիան ռազմական համագործակցության համաձայնագիր են ստորագրել
Նոյեմբերի 22-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը Սլովակիա կատարած պաշտոնական այցի ընթացքում հանդիպել երկրի պաշտպանության նախարար Լյուբոմիր Գալկոյի հետ, հաղորդում է ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Երկու երկրների պաշտպանության նախարարների միջև քննարկվել են երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Սեյրան Օհանյանի և Լյուբոմիր Գալկոյի կողմից ստորագրվել է «Հայաստանի Հանրապետության Կառավարության և Սլովակիայի Հանրապետության Կառավարության միջև ռազմական ոլորտում համագործակցության մասին» համաձայնագիրը, որով նախատեսվում է համագործակցություն հետևյալ հիմնական ոլորտներում` ռազմական կրթություն և զինվորական անձնակազմի մասնագիտացված ուսուցում, ռազմական բժշկություն, խաղաղապահություն, պաշտպանության ռազմավարական վերանայման բնագավառում փորձի փոխանակում և այլն:
Սեյրան Օհանյանը այցելել և ծաղկեպսակ է դրել Բրատիսլավայի կենտրոնում Հայոց Մեծ Եղեռնի զոհերի հիշատակը խորհրդանշող հուշարձանին:
Նոյեմբերի 23-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի գլխավորած պատվիրակությունը Սլովակիայից մեկնել է Հունգարիա, որտեղ նույնպես նախատեսված են քննարկումներ երկկողմ ռազմական համագործակցությանն առնչվող հարցերի շուրջ:

On Nov. 22, during his official visit to Slovakia, RA Minister of Defense Seyran Ohanyan met with the country's defense minister Ľubomír Galko, reports the RA Ministry of Defense.
The two defense ministers signed an agreement on "cooperation between the Government of the Republic of Armenia and the Government of the Republic of Slovakia in the military sector," which outlines cooperation in the following areas: military education and specialized training for military personnel, military medical treatment, peacekeeping, exchange of experience in the area of reviewing strategic defense and so on.
Ohanyan laid a wreath at the monument commemorating the victims of the Armenian Genocide.
On Nov. 23, the delegation led by Armenia's defense minister left for Hungary, where discussions on military cooperation are also planned to take place.