Ինչու էր ԱՄՆ դեսպանն այցելել նախագահական
ԱՄՆ դեսպան Մարի Յովանովիչի այսօրվա այցը նախագահի նստավայր պաշտոնական բնույթ չէր կրում: Պատասխանելով հարցին, թե ինչ նպատակով է Յովանովիչն այսօր այցելել նախագահական, Epress.am-ին ասել են ԱՄՆ դեսպանատանը:
«Նման ոչ պաշտոնական հանդիպումներ ՀՀ ղեկավարության հետ հաճախակի բնույթ են կրում: Այդ հանդիպումները ՀՀ կառավարության հետ մեր շարունակական խորհրդակցությունների մի մասն են», - ասել են ԱՄՆ դեսպանատանը:
Հիշեցնենք, որ ԱՄՆ դեսպանը նախագահական էր ժամանել այն պահին, երբ շենքի մոտ էին հավաքվել բացօթյա առևտրի արգելքի դեմ բողոքող քաղաքացիները, ովքեր սպասում էին իրենց 4 պատվիրակներին, որոնց ավելի վաղ հրավիրել էին նախագահական նստավայր:

Зачем посол США ездила в президентский
Визит чрезвычайного и полномочного посла США в Армении Мари Йованович имел неофициальный характер, сообщили Epress.am в американском посольстве на вопрос о характере визита Йованович в резиденцию президента Армении.
«Подобные неофициальные встречи носят периодический характер. Они являются частью последовательных совещаний с руководством Армении», - отметили в пресс-службе посольства.
Напомним, что Мари Йованович прибыла в резиденцию президента Армении в тот момент, когда у здания собрались многочисленные торговцы, протестующие против запрета на уличную торговлю. Демонстранты ожидали четверых делегатов, которых согласились принять сотрудники президентской администрации.
Отметим, что после прибытия американского дипломата количество полицейских в зоне акции стало резко сокращаться.