Ինչու էր ԱՄՆ դեսպանն այցելել նախագահական
ԱՄՆ դեսպան Մարի Յովանովիչի այսօրվա այցը նախագահի նստավայր պաշտոնական բնույթ չէր կրում: Պատասխանելով հարցին, թե ինչ նպատակով է Յովանովիչն այսօր այցելել նախագահական, Epress.am-ին ասել են ԱՄՆ դեսպանատանը:
«Նման ոչ պաշտոնական հանդիպումներ ՀՀ ղեկավարության հետ հաճախակի բնույթ են կրում: Այդ հանդիպումները ՀՀ կառավարության հետ մեր շարունակական խորհրդակցությունների մի մասն են», - ասել են ԱՄՆ դեսպանատանը:
Հիշեցնենք, որ ԱՄՆ դեսպանը նախագահական էր ժամանել այն պահին, երբ շենքի մոտ էին հավաքվել բացօթյա առևտրի արգելքի դեմ բողոքող քաղաքացիները, ովքեր սպասում էին իրենց 4 պատվիրակներին, որոնց ավելի վաղ հրավիրել էին նախագահական նստավայր:

As reported earlier, Yerevan vendors protesting the mayor's ban on street trade moved their demonstration from Yerevan City Hall to the Armenian president's residence.
While vendors were gathered at the president's residence, US Ambassador to Armenia Marie L. Yovanovitch was seen entering the very same building.
Epress.am called the US Embassy in Armenia to find out the reason for the meeting. A US Embassy representative informed us that the meeting was private.
"These meetings happen on a regular basis and are part of our ongoing consultations with the Armenian government," the US Embassy representative said.