Ազատության հրապարակը «պահում են» սպորտային միջոցառումների համար
Փետրվարի 15-ից մարտի 10-ը Ազատության հրապարակում սպորտային միջոցառումներ կանցկացվեն, հայտնում է Քաղաքապետարանի պաշտոնական կայքը:
Քաղաքապետարանն ի գիտություն է ընդունել քաղաքապետարանի աշխատակազմի սպորտի բաժնի պետի իրազեկումը` տվյալ ժամանակահատվածում Ազատության հրապարակում սպորտային  միջոցառումներ  անցկացնելու վերաբերյալ:
Մեկ այլ որոշմամբ` ընդունվել է ի գիտություն Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի մշակույթի և տուրիզմի վարչության պետի  իրազեկումը` 2011 թվականի փետրվարի 15-ից մարտի 15-ը Ազատության հրապարակում մշակութային  միջոցառումներ  անցկացնելու վերաբերյալ:
Ավելի վաղ Հայ Ազգային Կոնգրեսը հայտարարել է փետրվարի 18-ին Ազատության հրապարակում հանրահավաք անցկացնելու մտադրության մասին: Համապատասխան հայտ այսօր առավոտյան ներկայացվել է քաղաքապետարան:
Հիշեցնենք, որ քաղաքապետարանի կողմից հերթական մերժումը ստանալու հավանականության մասին հարցին ՀԱԿ համակարգող Լևոն Զուրաբյանը ուրբաթ օրը կայացած մամուլի ասուլիսին հայտարարել էր. «Թող մերժեն, էդ ժամանակ մենք մեր քայլերը կմտածենք»:

Армянской оппозиции ответили спортивными мероприятиями
На сайте мэрии Еревана опубликована информация, согласно которой с 15 февраля по 10 марта на площаде Свободы в цетре столицы намечены спортивные мероприятия.
Соответствующее решение столличные власти приняли, получив оповещение от начальника отдела спорта администрации мэрии.
Другим постановлением мэрия приняла оповещение начальника управления культуры и туризма о проведении на площади Свободы культурных мероприятий.
Ранее Армянский национальный конгресс заявил о намерении 18 февраля провести на площади Свободы митинг, о чем 31 января официально сообщил мэрии.
Напомним, что на пресс-конференции в пятницу координатор Конгресса Левон Зурабян на вопрос журналистов о вероятности получения отказа от мэрии ответил: «Пусть отклоняют, тогда мы обдумаем наши последующие действия».
Отметим, что руководство столицы организовывало детские аттракционы и на условиях бесплатной аренды предоставляло торговцам сувенирами лотки на площади Свободы после того, как армянская оппозиция заявляла о намерении вновь проводить митинги у здания оперы. До того площадь была закрыта более 2 лет для строительства подземной стоянки весной 2008-го после силового разгона многодневной акции протеста несогласных с итогами президентских выборов. Тогда погибли 10 человек.