Հայաստանը պետք է բոյկոտի Ղարաբաղի վերաբերյալ ԵԽԽՎ-ի որոշումը. պատգամավոր
«Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Լարիսա Ալավերդյանը արձանագրության խախտում է համարում ԵԽԽՎ-ում Ղարաբաղի վերաբերյալ ենթահանձնաժողովի ստեղծումը: Պատգամավորն աննախադեպ է համարել այդ քայլը` նկատի ունենալով Մինսկի խմբի գործունեությունը:
Բացի այդ, Ալավերդյանը նշել է, որ դա Ադրբեջանի ստի վրա հիմնված քաղաքականության արդյունք է, և նկատել, որ այս առումով ադրբեջանական կողմի ներկայացուցիչները շատ ակտիվ են:
Խոսելով ենթահանձնաժողովը բոյկոտելու անհրաժեշտության մասին` պատգամավորն ասել է, որ նախքան բոյկոտելը պետք է գրավոր դիմում ներկայացնել և բացատրել, թե ինչու է հայկական կողմը դեմ ենթահանձնաժողովի ստեղծմանը:

Ереван должен бойкотировать решение ПАСЕ, уверена депутат
Депутат от «Наследия» Лариса Алавердян считает нарушением протокола создание в ПАСЕ подкомиссии по Карабаху. На пресс-конференции в пятницу депутат назвала этот шаг беспрецедентным, учитывая деятельность Минской группы.
Подкомиссия, по ее мнению, является результатом «политики, основанной на лжи Азербайджана». В этом вопросе политик отметила большую активность представителей азербайджанской стороны.
Отвечая на вопрос о необходимости бойкота деятельности подкомиссии, депутат заявила, что прежде, чем бойкотировать, армянская сторона должна в письменном виде объяснить, почему именно Ереван выступает против подкомиссии. По словам Ларисы Алавердян, Армения должна выдвигать условие пересмотра данного решения.