Հայաստանը պետք է բոյկոտի Ղարաբաղի վերաբերյալ ԵԽԽՎ-ի որոշումը. պատգամավոր
«Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Լարիսա Ալավերդյանը արձանագրության խախտում է համարում ԵԽԽՎ-ում Ղարաբաղի վերաբերյալ ենթահանձնաժողովի ստեղծումը: Պատգամավորն աննախադեպ է համարել այդ քայլը` նկատի ունենալով Մինսկի խմբի գործունեությունը:
Բացի այդ, Ալավերդյանը նշել է, որ դա Ադրբեջանի ստի վրա հիմնված քաղաքականության արդյունք է, և նկատել, որ այս առումով ադրբեջանական կողմի ներկայացուցիչները շատ ակտիվ են:
Խոսելով ենթահանձնաժողովը բոյկոտելու անհրաժեշտության մասին` պատգամավորն ասել է, որ նախքան բոյկոտելը պետք է գրավոր դիմում ներկայացնել և բացատրել, թե ինչու է հայկական կողմը դեմ ենթահանձնաժողովի ստեղծմանը:

Heritage Party MP Larisa Alaverdyan considers the decision by the Parliamentary Assembly to the Council of Europe (PACE) to create of a subcommittee on Nagorno-Karabakh a violation of protocol. The Armenian member of parliament called the move unprecedented, referring to the activities of the OSCE Minsk Group.
Furthermore, Alaverdyan noted the decision is a result of policy based on lies by Azerbaijan, noting that, in this sense, the delegates from Azerbaijan are "very active."
Speaking on the need to boycott the subcommittee, Alaverdyan said, prior to boycotting, a written appeal must be submitted explaining why the Armenian delegation is against the formation of such a subcommittee.