Կառավարությունը չարձագանքեց առևտրականների կոչերին, հաջորդը ՄԱԿ-ն է
Բացօթյա առևտրի արգելքի դեմ բողոքողներն այսօր իրենց հերթական ակցիան անցկացրել են Կառավարության շենքի մոտ` վանկարկելով «Պատասխան», սակայն, չստանալով որևէ արձագանք կառավարության աշխատակիցների կողմից, որոնք դուրս չեն եկել բողոքավորների մոտ, շարժվեցին դեպի ՄԱԿ-ի գրասենյակ` բողոքն այնտեղ շարունակելու:
Հիշեցնենք, որ երեկ բողոքավորները, որոնք արդեն ավելի քան մեկ ամիս պայքարում են բացօթյա առևտուրն արգելելու վերաբերյալ քաղաքապետարանի որոշման դեմ, արգելափակել էին «Երևան Սիթի» և «ՍԱՍ» սուպերմարկետները:
Նրանք իրենց հետ բերել էին պաստառներ, որոնց վրա, մասնավորապես, գրված էր, «Հայը հալածվում է իր հայրենիքում», «Մենք ամեն գնով վերանվաճելու ենք մեր իրավունքները», «Լֆիկ Սամո+Դոդի Գագո+Նեմեց Ռուբո+իշխանություն=մաֆիա»: Այսօր պաստառներին ավելացել են ևս մի քանիսը:
Կառավարության շենքի մոտ բողոքողներին մոտեցել է ԱԺ պատգամավոր Լարիսա Ալավերդյանը և սկսել է զրուցել նրանց հետ: Այնտեղից բողոքավորները շարժվել են դեպի ՄԱԿ-ի գրասենյակ, որտեղ վանկարկում էին «Օգնություն»:
Բողոքավորների մոտ դուրս է եկել ՄԱԿ-ի գրասենյակի անվտանգության աշխատակիցը, ով տեղեկացել է հավաքվածների բողոքի պահանջի մասին: Մոտ տասը րոպե առաջ նույն աշխատակիցը տեղեկացրել է մարդկանց, որ հավաքվածները կարող են սպասել մինչ գրասենյակի աշխատակիցները կապ հաստատեն ՄԱԿ-ի գրասենյակի ղեկավարի հետ, և պարզ կդառնա, թե ով կարող է ընդունել բողոքավորների ներկայացուցիչներին:

Protests against the city's ban on street trade continued today, this time outside the Armenian government building in Yerevan's Republic Square. Shouting "Answer!", the protestors, however, not receiving a response from government staff, decided to continue their protest outside the UN office.
Recall, street vendors, who've been protesting for more than a month, blocked the entrances to Yerevan City and SAS supermarkets yesterday, sarcastically encouraging customers to do their shopping here and make "these mafiosos richer."
Protestors were carrying signs and placards on which it said, "Armenians are being persecuted in their homeland," "We are going to  re-conquer our rights at any price," and "Lfik Samo + Dodi Gago + Nemets Rubo + authorities = mafia." (Note, "Lfik Samo" refers to Yerevan City CEO and Armenian MP Samvel Aleksanyan, "Dodi Gago" refers to notorious businessman and Armenian MP Gagik Tsarukyan and "Nemets Rubo" refers to Football Federation of Armenia President and Armenian MP Ruben Hayrapetyan.) A few more had been added to the list today.
MP Larisa Alaverdyan today approached protestors outside the government building and spoke with them. Then protestors went to the UN office where they were shouting "Help!"
A security official with the UN office came out to the protestors to find out what their complaints were about. About 10 minutes ago, that same employee had informed demonstrators that they can wait until the office employees get in touch with the UN office directors and it becomes apparent, who can meet with some of the protestors.