Հայաստանում սոցիալական իրավիճակը պայթյունավտանգ է. Շահնազարյան
Սոցիալական իրավիճակն իր մեջ պարունակում է պայթյունավտանգություն: Հայաստանի տնտեսական իրավիճակն այնպիսին է, որ մոտ ապագայում հայաստանյան և եվրոպական վերլուծաբանների, տնտեսագետների կանխատեսումներով` Հայաստանը չափազանց լուրջ իրավիճակի առջև է կանգնելու:
Այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսին, ներքաղաքական խնդիրների մասին խոսելով, ՀԱԿ ներկայացուցիչ Դավիթ Շահնազարյանը կարծիք է հայտնել, որ ՀՀ իշխանությունները որևէ կերպ չեն փորձում ներկայիս սոցիալական լարվածությունը թուլացնել, իսկ նրանց ոչ համարժեք գործողություններով էլ ավելի են սրում իրավիճակը:
«Այս ամենի մասին շատ ավելի մանրամասն կխոսվի ամսի 18-ի հանրահավաքում»,- հայտարարել է Շահնազարյանը:
Անդրադառնալով արաբական աշխարհում տեղի ունեցած և շարունակվող զարգացումներին` Շահնազարյանը դրանք համարել է չափազանց վտանգավոր ոչ միայն մեր տարածաշրջանի, այլ նաև միջազգային անվտանգության համար:
«Իմ գնահատականով` սա միջազգային քաղաքական ճգնաժամի նշաններ են, և հաստատ համաշխարհային այս համակարգը լուրջ նորացումների կարիք ունի, այլապես շատ ծանր իրավիճակներ կարող են առաջանալ»,- ասել է նա:

Armenia’s Social Situation is Explosive: Shahnazaryan
The social situation contains explosiveness within it. Armenia’s economic situation is such that, based on the forecasts of Armenian and European analysts and economists, Armenia will stand before a very serious situation in the near future.
At a press conference in Yerevan today, speaking about domestic political issues, Armenian National Congress (HAK) representative Davit Shahnazaryan opined that Armenian authorities are in no way trying to ease the current social tension; furthermore, their inadequate actions further reinforce the situation.
“All this will be spoken of in greater detail at the rally on the 18th of the month,” he said.
Addressing recent developments in countries in the Arab world, Shahnazaryan deemed these to be very dangerous not only for the region, but also for international security.
“In my assessment, these are symbols of an international political crisis, and surely this global system needs serious updates, otherwise very difficult situations can arise,” he said.