Տիգրան Կարապետյանը կհանդարտվի միայն ոչնչանալով
Նախորդ շաբաթ ստորագրված կոալիցիոն հուշագիրը իշխանության ուզուրպացում է: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նման կարծիք է հայտնել Ժողովրդական կուսակցության ղեկավար, ԱԼՄ հոլդինգի նախագահ Տիգրան Կարապետյանը:
«Այն ուժերը, որոնք կարող էին մրցակցել կամ հակադրություն ցույց տալ ընտրական գործընթացներում, կամ ընդհանրապես վարչական խնդիրներում, այսօր միացել են, և շատ հնարավոր է, որ ընտրությունների գնան միասնական ցուցակով և ժողովրդի մեջ մտցնելով` «բա ի՞նչ եք ուզում, մենք միավորվել ենք առաջատար ուժերով»: Նույնը արեցին հեռուստատեսային դաշտում», - ասել է Տիգրան Կարապետյանը:
Նրա խոսքով` այսօր Հայաստանում ձևավորվել է մի միտք, որ «կա իշխանություն, որն ավելի է հոռացել, կա ընդդիմություն, որը ձգտում է աթոռի, և կա նոր ընդդիմություն»:
«Նոր ընդդիմությունը դա մենք ենք: Ժողովրդական կուսակցությունը ոչ թե աթոռակռիվ է անում, այլ հանուն արդարության դուրս է եկել փողոցներ: Բայց այս պետությունում արդարությունն իսպառ գոյություն չունի, բոլոր ոլորտներում մենաշնորհ է, անկայունություն, անպատժելիության մթնոլորտ, ամենաթողություն», -հայտարարել է Կարապետյանը:
Ժողովրդական կուսակցության ղեկավարն անդրադարձել է փետրվարի 28-ին իր կողմից հրավիրված հանրահավաքին` նշելով, որ «ի զարմանս շատերի այն մարդաշատ է լինելու»:
«Փետրվարի 15-ին, երբ մեր համաժողովը որոշեցինք դուրս բերել փողոց, ոմանց թվաց, թե ժողովուրդը նվազել է: Ժողովուրդը չի կարող նվազել, արդարության շուրջ միշտ կլինի ժողովուրդ: Մեզ կարող են հանդարտեցնել միայն ոչնչացնելով»,-եզրափակել է Տիգրան Կարապետյանը:

The coalition declaration signed last week is usurpation by the ruling authorities, said People's Party leader, ALM Holding LLC President Tigran Karapetyan, speaking to journalists in Yerevan today.
"Those forces which can compete or be opposing in electoral processes, or generally in administrative issues, today have joined, and it's quite likely they will run in elections with a single list and by telling people, 'well, what do you want, we've joined with leading powers.' They did the same in the television sector," said Karapetyan, who's own ALM was deprived of a broadcasting license following competitions announced last year.
According to him, a thought has formed in Armenia today whereby "there are the ruling authorities who have become more arrogant; there is opposition which strives to the seat and there's a new opposition."
"The new opposition, that's us. It's not that the People's Party is fighting for the seat, but rather, has come out onto the streets in the name of justice. But justice doesn't completely exist in this state, there's a monopoly in every sector, instability, an atmosphere of impunity, of everything's allowed," he said.
Karapetyan also talked about his upcoming Feb. 28 rally, noting "to the surprise of many, it will be crowded."
"On Feb. 15, when we decided to bring our convention out onto the street, it seemed to some that the number of people has decreased. The people cannot decrease, there will always be people around justice. We can mollify it only by destroying it," he concluded.