«Բացառված է...». մարդկային ճակատագրեր. Համլետ Թադևոսյանը զոհվել է մարտի 1-ին
Ոստիկանության զորքերի կապիտան Համլետ Թադևոսյանը մահացել է 2008 թվականի մարտի 2-ին: Հետմահու ստացել է մայորի կոչում: Որդու մասին Epress.am-ի հետ զրույցում պատմել է հայրը:
«Համլետ Թադևոսյանը ծնվել է 1976 թվականի մարտի 13-ին, ավարտել է Եղվարդի միջնակարգ դպրոցը, ընդունվել է Երևանի Ոստիկանության ակադեմիա` ռազմահրամանատարական ֆակուլտետ: Նույն համակարգում վերջացնելուց հետո աշխատել է Դավիթաշենի ներքին զորքերում որպես վաշտի հրամանատար:
2008 թվականի մարտի 1-ին նա գտնվել է Մյասնիկյանի արձանի մոտից դեպի Լեո փողոց տանող փողոցի հատվածում` գետնանցումից մինչև քաղաքապետարան 65 մետր հեռավորության հատվածում: Հրազենային բազմաբեկորային վնավածքների` նռնակի պայթյունի հետևանքով վիրավորվել է: Դեպքը տեղի է ունեցել մարտի 1-ի գիշերը` 21:18-ին, կլինիկական մահ է տարել մարտի 2-ին` 3:30: Նա ունի երկու երեխա` մեծը 6-ամյա տղան, փոքրը` 4-ամյա աղջիկը: Որպես զինծառայող թոշակ են նշանակել, մեկ էլ մի հատ բնակարան են հատկացրել Դավիթաշենում:

The Faces of March 1 Victims in Armenia: Hamlet Tadevosyan
Police captain Hamlet Tadevosyan died on Mar. 2, 2008. He was awarded the title of major posthumously. His father told Epress.am a little about his son's life.
"Hamlet Tadevosyan was born on Mar. 13, 1976. He graduated from Yeghvard secondary school, then he was accepted into Yerevan Police Academy, in the military command department. In the same system, after finishing, he worked at Davtashen domestic troops as a battalion commander.
"On Mar. 1, 2008, he was on the part of the street leading to Leo St. from Myasnikyan statue, in the area 65 meters from the underground passageway to city hall. He was injured from a cluster bomb of exploding bomb fragments. The incident took place on the night of Mar. 1, at 9:18 pm; he was officially proclaimed dead on Mar. 2 at 3:30 am. He has two children: the oldest is a 6-year-old boy, the youngest, a 4-year-old girl. Since he was a soldier, we get financial assistance. They also gave us an apartment in Davtashen."