Վրաստանը` աշխարհի ոչ կոռումպացված երկրների հնգյակում
Transparency International միջազգային ոչ կառավարական կազմակերպության տվյալների համաձայն, Վրաստանը աշխարհում հինգերորդ տեղն է զբաղեցնում ոստիկանական համակարգում կոռուպցիայի ցածր մակարդակի ցուցանիշներով, հաղորդում է Грузия-online-ը:
Զեկույցում նշվում է, որ վերջին մեկ տարվա ընթացքում 9 պետական հաստատություններից ընդամենը մեկում բնակչության 3%-ը կաշառքներ է տվել:
Այս ցուցանիշով Վրաստանը դասվում է աշխարհի ամենաչկոռումպացված երկրների շարքին` Ավստրալիայի, Կանադայի, Դանիայի, Ֆինլանդիայի, Գերմանիայի, Իսրայելի, Լեհաստանի, Նորվեգիայի, Իսպանիայի, Մեծ Բրիտանիայի, ԱՄՆ-ի և մի շարք այլ զարգացած երկրների հետ միասին:
Հարցման մասնակիցների 78%-ը գտնում է, որ վերջին 3 տարիների ընթացքում կոռուպցիայի մակարդակը Վրաստանում նվազել է, և ընդամենը 9 % -ը հակառակ կարծիքի է:

Georgia in Top 5 of Least Corrupt Countries in the World
According to the international NGO Transparency International, Georgia is fifth in the world in terms of the least amount of police corruption, reports Georgia Online.
The report notes that over the past year, 3% of the country's population bribed only one of nine government agencies.
According to this indicator, Georgia is a member of the most non-corrupt countries along with Australia, Canada, Denmark, Finland, Germany, Israel, Poland, Norway, Spain, UK, USA and a number of other countries.
Further, according to respondents, 78% find that over the past 3 years the level of corruption in Georgia has declined while 9% believe the opposite.