Վրաստանը` աշխարհի ոչ կոռումպացված երկրների հնգյակում
Transparency International միջազգային ոչ կառավարական կազմակերպության տվյալների համաձայն, Վրաստանը աշխարհում հինգերորդ տեղն է զբաղեցնում ոստիկանական համակարգում կոռուպցիայի ցածր մակարդակի ցուցանիշներով, հաղորդում է Грузия-online-ը:
Զեկույցում նշվում է, որ վերջին մեկ տարվա ընթացքում 9 պետական հաստատություններից ընդամենը մեկում բնակչության 3%-ը կաշառքներ է տվել:
Այս ցուցանիշով Վրաստանը դասվում է աշխարհի ամենաչկոռումպացված երկրների շարքին` Ավստրալիայի, Կանադայի, Դանիայի, Ֆինլանդիայի, Գերմանիայի, Իսրայելի, Լեհաստանի, Նորվեգիայի, Իսպանիայի, Մեծ Բրիտանիայի, ԱՄՆ-ի և մի շարք այլ զարգացած երկրների հետ միասին:
Հարցման մասնակիցների 78%-ը գտնում է, որ վերջին 3 տարիների ընթացքում կոռուպցիայի մակարդակը Վրաստանում նվազել է, և ընդամենը 9 % -ը հակառակ կարծիքի է:

Грузия вошла в пятерку самых некоррумпированных стран мира
По данным международной неправительственной организации Transparency International, Грузия находится на пятом месте в мире по уровню коррупции в полиции, сообщает Грузия-online.
В отчете указано, что на протяжении последнего года, 3% населения давали взятки в одном из 9 государственных учреждений.
По этому показателю, Грузия входит в группу самых некоррумпированных стран вместе с Австралией, Канадой, Данией, Финляндией, Германией, Израилем, Польшей, Норвегией, Испанией, Великобританией, США и другими развитыми странами.
78% из опрошенных респондентов считают, что за последние 3 года коррупция снизилась, 9% придерживаются противоположного мнения.