Եղվարդում դադարեցվել է ՊԵԿ ղեկավարին պատկանող տաքսի ծառայության աշխատանքը
Այսօր ժամը 13:00 սկսած դադարեցվել է Եղվարդից Երևան եկող 269 համարի երթուղայինների աշխատանքը, տաքսիները դեպի Երևան ուղևորներ գրեթե չեն տեղափոխում:
Եղվարդ քաղաքի կանգառներում կանգնած բնակիչներից Epress.am-ի լրագրողը տեղեկացել է, որ նրանք հենց այդ պատճառով էլ երկար ժամանակ կանգնած են կանգառում և չեն կարողանում հասնել Երևան:
Բնակիչներն ասել են, որ 269 երթուղին և «Անի» տաքսի ծառայությունը պատկանում է Պետեկամուտների կոմիտեի ղեկավար Գագիկ Խաչատրյանին, և հենց նրա հրահանգով էլ դադարեցվել է երթուղայինների և տաքսի ծառայության աշխատանքը:
Կանգառներից մեկում կանգնած մի տիկին, դժգոհելով ստեղծված իրավիճակից, ասաց. «Ամեն միտինգից առաջ էլ էսպես են անում: Գազելները դարձրել են իրանց հոր սեփականությունը»:
Եղվարդի բնակիչ մի տղամարդ էլ նշել է, որ ինչ էլ անեն, իրենք հասնելու են Երևան և մասնակցելու են Հայ Ազգային Կոնգրեսի հանրահավաքին, ընդ որում, նրա խոսքով` իրենք մի քանի մեքենայով են գնալու Երևան:

Глава комитета по госдоходам внес свою лепту в удержание граждан от митинга оппозиции
17 марта начиная с 13:00 прекращена работа маршрутных такси, следующих из Егварда в Ереван, а таксисты отказываются везти граждан в столицу, где в эти минуты стартует митинг оппозиции.
Люди, безрезультатно ожидающие транспорт на остановках в Егварде рассказали корреспонденту Epress.am, что уже долгое время не могут добраться до Еревана.
Жители города сообщили, что парк маршрутных такси под номером 269 и служба такси «Ани» принадлежат главе Комитета по госдоходам Армении Гагику Хачатряну, который распорядился прекратить работу в этот день.
Женщина, стоя на остановке, громко возмущалась происходящим: «Перед каждым митингом так делают. Транспорт превратили в личную собственность. «Газели» работают по их усмотрению».
Другой житель Егварда заявил журналисту, что они попадут в Ереван «любой ценой, и примут участие в митинге Армянского национального конгресса».