Եղվարդում դադարեցվել է ՊԵԿ ղեկավարին պատկանող տաքսի ծառայության աշխատանքը
Այսօր ժամը 13:00 սկսած դադարեցվել է Եղվարդից Երևան եկող 269 համարի երթուղայինների աշխատանքը, տաքսիները դեպի Երևան ուղևորներ գրեթե չեն տեղափոխում:
Եղվարդ քաղաքի կանգառներում կանգնած բնակիչներից Epress.am-ի լրագրողը տեղեկացել է, որ նրանք հենց այդ պատճառով էլ երկար ժամանակ կանգնած են կանգառում և չեն կարողանում հասնել Երևան:
Բնակիչներն ասել են, որ 269 երթուղին և «Անի» տաքսի ծառայությունը պատկանում է Պետեկամուտների կոմիտեի ղեկավար Գագիկ Խաչատրյանին, և հենց նրա հրահանգով էլ դադարեցվել է երթուղայինների և տաքսի ծառայության աշխատանքը:
Կանգառներից մեկում կանգնած մի տիկին, դժգոհելով ստեղծված իրավիճակից, ասաց. «Ամեն միտինգից առաջ էլ էսպես են անում: Գազելները դարձրել են իրանց հոր սեփականությունը»:
Եղվարդի բնակիչ մի տղամարդ էլ նշել է, որ ինչ էլ անեն, իրենք հասնելու են Երևան և մասնակցելու են Հայ Ազգային Կոնգրեսի հանրահավաքին, ընդ որում, նրա խոսքով` իրենք մի քանի մեքենայով են գնալու Երևան:

Mini-Buses Not Coming to Yerevan from Yeghvard Today?
Since 1 pm today, the no. 269 marshrutkas (mini-buses) from Yeghvard (Kotayk province) to Yerevan have ceased their services. Residents waiting for public transportation at the bus stops in Yeghvard informed Epress.am they've been waiting at the stop for a long time and are unable to get to Yerevan.
Residents added that the 269 line and Ani taxi belong to RA State Revenue Committee chair Gagik Khachatryan, who gave the order to stop servicing the route.
One disgruntled woman standing at the stop said, "It's like this before every rally. They've turned the mini-buses into their father's ownership."
Another Yeghvard resident approached and said "no matter what they do," he's going to get to Yerevan and participate in today's Armenian National Congress rally.