Րաֆֆի Հովհաննիսյանը չի համարում, որ իր հացադուլը PR է
Մարտի 15-ից Ազատության հրապարակում հացադուլի նստած «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը համարում է, որ Հայաստանի ժողովրդի գերակշիռ մասը շատ բանական է, բոլորը հասկանում և գիտակցում են, ով ով է և ինչ է անում:
Հովհաննիսյանը նման կարծիք է հայտնել այսօր Ազատության հրապարակում` պատասխանելով լրագրողների այն հարցին, թե ինչպես է ինքը վերաբերվում այն խոսակցություններին և հրապարակումներին, համաձայն որոնց իր հայտարարած հացադուլը PR ակցիա է:
«Այդ հարցում ես անհանգիստ չեմ, ես միշտ ու միշտ ինձ պահել եմ խիստ զուսպ, ես չեմ հետապնդել PR միավորներ, ձեր գործն է, կուզեք մոտենալ, լուսաբանել, ձեր գործն է: Ցավ եմ ապրում, բայց բոլոր դեպքերում չեմ անհանգստանում»,- ասել է Հովհաննիսյանը:

Home / Armenia / Raffi Hovannisian Says His Hunger Strike is Not a PR Stunt
Camping out on a single bench in Liberty Square since Mar. 15 when he began his hunger strike, Heritage Party leader Raffi Hovannisian says he considers the majority of Armenia’s people to be rational: everyone understands and realizes who’s who and who’s doing what.
The party leader made such a statement at an outdoor press conference today in Liberty Square, responding to journalists’ questions as to how he relates to rumors and reports that his “Fast for Freedom” is a PR stunt.
“In this matter, I’m not worried. I have always been very restrained; I have not pursued PR goals. It’s your business; if you want to approach, to report, it’s your business. It pains me, but in any case, I’m not worried,” he said.