ՀՀԿ-ական պատգամավորը Րաֆֆի Հովհաննիսյանին ուտելիք է ուղարկել
Երեկ Ազգային ժողովում «Հրապարակ» օրաթերթի լրագրողը հարց է ուղղել ՀՀԿ-ական պատգամավոր Վազգեն Կարախանյանին առ այն, թե նա չի այցելել արդյո՞ք հացադուլավոր «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանին:
«Իսկ ինչից ենթադրեցիք, որ ես պիտի գնամ», - հարցրել է Կարախանյանը:
«Ձեր կարծիքով` պե՞տք է գնալ, թե ոչ»,- հարցը վերաձևակերպել է օրաթերթի լրագրողը:
«Ես ճիշտն ասած, չեմ գնացել, բայց մթերք-բան եմ ուղարկել, ինքը հրաժարվել ա ընդունելուց», - ասել է պատգամավորը:
Լրագրողը հարց է ուղղել` ինչո՞ւ էր ՀՀԿ-ականը մթերք ուղարկում հացադուլի նստած մարդուն, արդյո՞ք փորձում էր գայթակղել նրան:
«Չէ, իհրակե, ոչ: Ես իմ մարդասիրական քայլն եմ կատարել»,- հայտարարել է հանրապետականը:
ՀՀԿ-ական պատգամավորը հացադուլի մեջ գտնվող «Ժառանգության» ղեկավարին երշիկ, պանիր, հաց, լոլիկ է ուղարկել, որը հետ են ուղարկել Ազատության հրապարակից: Օրաթերթը տեղեկություններ է հաղորդում, որ հացադուլի 7 օրերի ընթացքում Րաֆֆի Հովհաննիսյանին ուտելիք առաջարկել է միայն մի մարդ` անտուն թափառական, ով նրան կարկանդակ է բերել:

Депутат-искуситель отправил голодающему коллеге колбасу, сыр, помидоры
Накануне корреспондент газеты «Грапарак» в Национальном собрании поинетресовался у депутата от правящей Республиканской партии Вазгена Караханяна, навестил ли он голодающего на площади Свободы лидера партии «Наследие» Раффи Ованисяна.
«А с чего вы взяли, что я должен его навестить?», - ответил вопросом республиканец.
«По-вашему, надо его навестить или нет?», - не отставала журналист.
«Если честно, я не ходил туда, но отправил ему кое-каких продуктов, хотя он и отказался их принимать», - заявил депутат.
На вопрос, хотел ли депутат искусить коллегу, Караханян ответил, что всего лишь «выполнял гуманитарный долг».
Республиканец отправил объявившему голодовку колбасу, сыр, хлеб и помидоры, однако продукты были возвращены с площади Свободы. По данным газеты «Грапарак», в течение 7-дневной голодовки, еду Раффи Ованисяну предлагали лишь единожды: бездомный бродяга принес ему пирожок.