Հայաստանի հետ շատ ագրեսիվ պետք է խաղալ, համոզված է Ռուսաստանի հավաքականի մարզիչը
Նախօրեին Ռուսաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի մարզիչներն ու ֆուտբոլիստները սկսել են նախապատրաստվել Հայաստանի հավաքականի հետ կայանալիք Եվրո-2012-ի ընտրական հանդիպմանը, որը տեղի կունենա մարտի 26-ին Երևանում, ինչպես նաև մարտի 29-ին Քաթարի հավաքականի հետ ընկերական հանդիպմանը:
Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Դիկ Ադվոկատը հանդիպել է լրագրողների հետ:
«Առջևում դեռ 6 խաղ կա: Ինչպես միշտ ասում եմ`մրցանակը սպասում է հաղթողին վերջում: Իսկ մինչ այդ, արդեն անցյալում են 5 խաղեր: Սակայն հասկանում եմ, որ եթե Հայաստանի նկատմամբ հաղթանակ տանենք, հակառակորդը 5 միավորով հետ կմնա մեզանից: Իսկ եթե այլ արդյունք լինի, նրանք կմնան այն թիմերի խմբում, որոնք պայքար են տանում առաջնության եզրափակիչ դուրս գալու համար:
Պայմանները միևնույնը կլինեն և՛ մեզ համար, և՛ Հայաստանի, միայն այն բացառությամբ, որ հակառակորդը 5 հանդիպումներից արդեն 4-րդը կանցկացնի սեփական հարկի տակ: Մեծ հաշվով, մեզ համար այնքան էլ կարևոր չէ, թե ինչպես կխաղան հակառակորդները, կարևորն այն է, թե մենք ինչպես մեզ կդրսևորենք: Բնականաբար, չի կարելի խաղալ այնպես, ինչպես դա եղավ Բելգիայի և Իրանի հետ հանդիպման ժամանակ: Պետք է այնպես գործել, ինչպես Իռլանդիայում և Մակեդոնիայում: Այսինքն շատ ագրեսիվ` լավ ֆուտբոլ ցուցադրելով: Կարծում եմ, բոլորը պատրաստ են դրան: Ֆուտբոլում թույլ մրցակիցներ չեն մնացել»,-նշել է Դիկ Ադվոկատը:

We Need to Be Very Aggressive in 2012 Euro Qualifier with Armenia: Russia Coach
The players and coaches of the Russian national football team have begun to prepare for their 2012 UEFA European Football Championship qualifying match with Armenia on Mar. 26 in Yerevan, as well as the qualifier with Qatar on Mar. 29 in Doha.
On this occasion, head coach of the Russian national team Dirk Nicolaas "Dick" Advocaat met with journalists.
"There are still 6 matches. As I always say, a prize awaits the winner in the end. Meanwhile, already 5 matches are behind us. But I understand that if we win in Armenia, the opponent will fall 5 points behind us. But if there's a different outcome, they will remain in the group of teams fighting to get to the final championship.
"The conditions will be the same for us and for Armenia, except that the opponent will hold the fourth match out of five on home turf. However, what's important for us is not how our opponents play, but how we'll play. Naturally, you can't play like we did in the matches with Iran and Belgium. We need to act like we did in Ireland and Macedonia. That is, very aggressive: showing good football. I think everyone's ready for that. There are no more weak opponents in football," Advocaat said.